Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalide tühistamismängud: filmis Golda Meiri mängima pidanud Helen Mirren ei sobi, sest ta pole juut

-
06.01.2022
Briti näitleja Helen Mirren jäi Iisraeli peaministri Golda Meiri rollist ilma, kuna ta pole juut.
© Scanpix

Huvitav on jälgida, kuidas revolutsioon on hakanud sööma oma lapsi ja liberaalid ründavad teisi liberaale, kirjutab Ameerika kirjanik ja kolumnist Derek Hunter Townhallis. Seda juhtub palju sagedamini, kui arvata oskame – ikka ja jälle on mõni aktivistist professor jätnud kahe silma vahele mõne uue memo ja kasutanud loengus mõnda juba „vananenud“ sõna või öelnud midagi, mis on hiljuti kuulutatud vastuvõetamatuks jne. Aeg-ajalt jõuab liberaalide tühistamismäng aga ka Hollywoodi ja laiema avalikkuse ette.

Nüüd on lahvatanud skandaal tuntud ja tunnustatud näitleja Helen Mirreni ümber, kes on lisaks ka kindel publikumagnet. Ilmselt just sel põhjusel otsustas Hollywood pakkuda talle olulist rolli filmis, mis räägib 1973. aasta Jom Kippuri sõjast. Paraku kerkis esile ootamatu probleem – Iisraeli peaministrit Golda Meiri mängima pidanud Mirren ei ole juut.

Tervemõistuslikud inimesed seda muidugi probleemiks ei pea, kuid poliitilisest korrektsusest läbiligunenud üdini vasakpoolse filmimaailma jaoks on asi keeruline. Juudi päritolu näitleja Maureen Lipman on nimelt väga häiritud, et Mirren mängib juuti, olemata ise juut. Vanasti nimetati sellist asja näitlemiseks, nüüd on aga tegemist „vihakuriteoga“.

Sarnane lugu juhtus mõned aastad tagasi Scarlett Johannseniga, kes pidi mängima ühes filmis transseksuaali. Paraku läks transseksuaalide kogukond väga endast välja, sest oma päris elus ei ole Johannsen meeltesegaduses tähelepanuotsija. Johannsen loobus rollist ja film jäigi tegemata, sest ilma temata ei oleks see end ära tasunud.

Ka Mirreniga on sarnane lugu. Jom Kippuri sõja teema ei pruugi pakkuda huvi massidele, kuid tuntud ja tunnustatud näitleja osalemine tooks vaatajad ekraanide ette. Mirrenil on palju fänne, ta on suurepärane näitleja ja päris kindlasti suurem publikumagnet kui tundmatu Maureen Lipman. Ent ühes intervjuus leiab Lipman: „Tegelase juudi päritolu on keskse tähtsusega. Olen kindel, et ta [Mirren] mängiks rolli imeliselt, kuid mitte keegi ei laseks kunagi mängida Ben Kingsley’l Nelson Mandelat. Nii ei tohiks isegi mitte mõelda.“

Tekib siiski küsimus, miks ei võiks Kingsley mängida Mandelat? Kui mustanahaline Jodie Turner-Smith võib mängida Henry VIII naist Anne Boleyni või mustanahaline Idris Elba norra jumalat Heimdallri?

Allikas: Townhall