Liberaalne Euroopa on Vahemere paadisurmades kaassüüdlane

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Vahemere paadisurmades on süü paljudel, alates pagulasi Euroopasse kutsunud Angela Merkelist kuni selgrootut poliitikat ajava Brüsselini.

Kõik teavad, et on inimkaubandus, on ebaseaduslik ränne, on merekõlbmatud paadid ning inimesed upuvad – ja kuigi seda kõike saaks ära hoida nii, et paate kaldast lahti lükata poleks mõtet, ei tee keegi selleks midagi.

Vahemerel pea kahekordistus 2021. aasta esimesel poolaastal migrandisurmade arv, teatas kolmapäeval Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM). 2021. aasta esimese kuue kuu jooksul suri meritsi Euroopasse pürgides vähemalt 1146 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reaalselt oleks uppumissurmade vältimiseks kaks moodust – kas anda migrantidele võimalus legaalselt Euroopasse pääseda või siis panna erinevate vahenditega karmilt kinni kogu paadiränne. Euroopa Liit on valinud kolmanda tee – ta laseb inimkaubandusel jätkuda, lubab migrante kokku korjama vabaühenduste laevad, üritab päästetud migrandid laiali sokutada ning… hädaldab pidevalt selle üle, et inimesed hukkuvad rändeteedel.

Euroopa Liit võiks ju ise oma alused Vahemerele saata ja migrandipaadid kokku korjata, aga ta ei tee seda – ta teab, et see oleks juba avalik Aafrika ümberkolimine, mida Euroopa kuidagi alla ei neelaks. Vana Maailm lihtsalt ei suuda enam, ta on üleküllastunud, ning selline abi vaid turgutaks uusi miljoneid teele asuma.

Aga Euroopa Liit ei tee ka midagi selleks, et inimkaubandusele piir peale panna, paadid juba Vahemere lõunarannikul hävitada ning teeleasunud tagasi suunata, kuigi napilt pool aastat sellist karmi tegevust lõpetaks inimkaubanduse ruttu. Kui võtta teeleasujatelt lootus, lõpeb ka ränne. Aga seda ei teeks liberaalne Euroopa kunagi – siis oleks kogu sallivuslik ja inimõiguslik leer tagajalgadel püsti ning tänavatel märatsemas, sest migrandid on nende arvates ju pühakud, nende abistamine on loomulik nagu hingamine.

Nii jätkubki see kolmas variant koos üha kasvate migrandihulkadega, sagenevate uppumissurmadega, Euroopa kitsikusega migrantide jaotamisel ning jätkuva meeletu hädakisaga selle üle, et inimesed hukkuvad Vahemere lainetes.

Sellest aga ei taha Euroopa Liidus keegi rääkida, kui kopsakaks on sellise inimkaubandust soosiva poliitika tõttu paisunud rahvusvaheliste kurjategijate rahakott, kui segi on paisatud kultuuride kokkupõrkest tabatud Lääne ühiskond (vägivaldne kuritegevus Rootsis on otseselt seotud Süüria põgenikelainega, mille kaudu kolisid Euroopasse Lähis-Ida klannid) ja kui lootusetu on Euroopa tulevik, kui migrandimass talle jätkuvalt kaela vajub.

Miks just liberaalne Euroopa süüdi on – sest konservatiivne Euroopa oleks juba ammu talitanud nii, nagu seda teevad Ungari ja Poola, kes on keeldunud massimigratsioonile kaasa aitamast ega luba migrante enda koju.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused