Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Liberaalne maailm kaitseb üht kuriteos kahtlustatut, aga vaatab läbi sõrmede aafriklaste tapmisele aafriklaste poolt

-
05.06.2020
Miks Lääne liberaalid ei sekku aafriklaste tapatalgutesse aafriklaste kallal Aafrikas? Kongo põgenikud.
© Reuters/Scanpix

Aafrikas toimuvad aastakümneid verised kodusõjad, mis ulatuvad genotsiidi mõõtmetesse, aga sellele ei pööra ükski liberaal tähelepanu – küll aga minnakse märatsema ühe kuritegeliku tegelase pärast USA-s.

ÜRO sõnul on Kongo Demokraatlikust Vabariigist Põhja- ja Lõuna-Kivu provintsidest vaid mõne kuu jooksul vägivalla eest põgenenud üle poole miljoni inimese.

Tsiviilisikute vastu suunatud sõjaliste rünnakute tulemusel on alates möödunud aasta septembrikuust Põhja-Kivu provintsist oma kodudest põgenenud üle 400 000 inimese ning enam kui 100 000 inimest, peamiselt naised ja lapsed, on alates jaanuarikuust põgenenud Lõuna-Kivust, ütles AFP-le Marta Hurtado, ÜRO inimõiguste büroo (OHCHR) kõneisik.

Kongo Demokraatlikus Vabariigis on kaheksa kuu jooksul relvakonfliktides hukkunud umbes 1300 tsiviilisikut, teatas reedel ÜRO, kelle hinnangul on paljude juhtumite näol tõenäoliselt tegemist inimsusevastaste kuritegudega.

“Mind kohutab relvarühmituste tsiviilelanike vastu suunatud brutaalsete rünnakute arv ning reaktsioon sõjaväelt ja julgeolekujõududelt, kes on samuti sooritanud ränki rikkumisi, sealjuures tapmisi ja seksuaalvägivalda,” ütles avalduses ÜRO inimõigusjuht Michelle Bachelet.

“Nende tsiviilelanike vastaste rünnakute üldine ja süstemaatiline olemus nii Ituris kui Põhja-Kivus võib võrduda inimsusevastaste kuritegude ja sõjakuritegudega,” ütles ta.

Sõdivast Aafrikast tulevad inimesed omakorda Euroopasse, kus nende sõjas kindla suuna saanud mentaliteet muudab ka selle mandri ebaturvaliseks.

Miks ei ole liberaalse ja vasakpoolse mõttelaadiga inimesed Euroopa tänavatel, et nõuda kuritegude lõpetamist Mustas Aafrikas aafriklaste endi poolt?