Liberaalne maailm kaitseb üht kuriteos kahtlustatut, aga vaatab läbi sõrmede aafriklaste tapmisele aafriklaste poolt

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Miks Lääne liberaalid ei sekku aafriklaste tapatalgutesse aafriklaste kallal Aafrikas? Kongo põgenikud.

Aafrikas toimuvad aastakümneid verised kodusõjad, mis ulatuvad genotsiidi mõõtmetesse, aga sellele ei pööra ükski liberaal tähelepanu – küll aga minnakse märatsema ühe kuritegeliku tegelase pärast USA-s.

ÜRO sõnul on Kongo Demokraatlikust Vabariigist Põhja- ja Lõuna-Kivu provintsidest vaid mõne kuu jooksul vägivalla eest põgenenud üle poole miljoni inimese.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tsiviilisikute vastu suunatud sõjaliste rünnakute tulemusel on alates möödunud aasta septembrikuust Põhja-Kivu provintsist oma kodudest põgenenud üle 400 000 inimese ning enam kui 100 000 inimest, peamiselt naised ja lapsed, on alates jaanuarikuust põgenenud Lõuna-Kivust, ütles AFP-le Marta Hurtado, ÜRO inimõiguste büroo (OHCHR) kõneisik.

Kongo Demokraatlikus Vabariigis on kaheksa kuu jooksul relvakonfliktides hukkunud umbes 1300 tsiviilisikut, teatas reedel ÜRO, kelle hinnangul on paljude juhtumite näol tõenäoliselt tegemist inimsusevastaste kuritegudega.

“Mind kohutab relvarühmituste tsiviilelanike vastu suunatud brutaalsete rünnakute arv ning reaktsioon sõjaväelt ja julgeolekujõududelt, kes on samuti sooritanud ränki rikkumisi, sealjuures tapmisi ja seksuaalvägivalda,” ütles avalduses ÜRO inimõigusjuht Michelle Bachelet.

“Nende tsiviilelanike vastaste rünnakute üldine ja süstemaatiline olemus nii Ituris kui Põhja-Kivus võib võrduda inimsusevastaste kuritegude ja sõjakuritegudega,” ütles ta.

Sõdivast Aafrikast tulevad inimesed omakorda Euroopasse, kus nende sõjas kindla suuna saanud mentaliteet muudab ka selle mandri ebaturvaliseks.

Miks ei ole liberaalse ja vasakpoolse mõttelaadiga inimesed Euroopa tänavatel, et nõuda kuritegude lõpetamist Mustas Aafrikas aafriklaste endi poolt?

4 commentsOn Liberaalne maailm kaitseb üht kuriteos kahtlustatut, aga vaatab läbi sõrmede aafriklaste tapmisele aafriklaste poolt

 • Avatar

  ÜRO öeldust ei usu ühtegi silpi ka mitte, sest ta kaitseb vaid musta, mitte valget rassi.

 • Avatar

  oot, kas siis L6una-Aafrikas toimuv valgete genotsiid mustade poolt pole isegi “Uute Uudiste” toimetuste k6rvu kajanud?

 • Avatar
  Kadri Seddiki

  Võib olla on need Aafrika siseasjad millest ei sõltu mitte midagi. Vägivalda Ameerikas aga kasutatakse võib olla ära selleks et takistada Trumpi tagasi valimist.

 • Avatar
  Kadri Seddiki

  Võib olla on need Aafrika siseasjad, millest ei sõltu eriti midagi. Võib olla on neid rahutus Ameerikas vaja ka selleks et takistada Trumpi tagasi valimist.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused