Liberaalsest peavoolust erinev arengutee on Ungarist teinud laste- ja peresõbraliku rahvusriigi

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Ungarlanna aitab oma lapsi karantiiniaegses õppetöös. Pilt on illustratiivne.

Ungari peaministri Viktor Orbáni perekonda toetavad meetmed on ennast igati tõestanud – võrreldes eelmise aastaga on sündimus kasvanud 9,4%. Lisaks on kasvanud ligi 100% registreeritud abielude arv ning laste arv naise kohta on tõusnud keskmiselt 1,6-ni.

„Ungari rahvaarv on kahanenud alates 1981. aastast,“ ütles Ungari sise- ja rahvastikuminister Katalin Novák Breitbartile. „Kui Orbáni partei Fidesz 2010. aastal valimised kahe kolmandiku enamusega võitis – seda pärast kaheksat aastat majandust ja perepoliitikat lõhkuva sotsialistide valitsuse järel – oli meie riik kokkuvarisemise äärel.“ Novak mainis muuhulgas eelmise valitsuse kasinuspoliitikat ning peretoetussüsteemi lammutamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„2010. aastal tegime algust peresõbraliku riigi ülesehitamisega. Meie peamiseks eesmärgiks oli vähendada laste saamisega kaasnevat koormust peredele,“ selgitas Novak. Ta nimetas selliseid meetmeid nagu eluaegne tulumaksuvabastus naistele, kellel on vähemalt neli last, osaline eluasemelaenu kustutamine alates teise lapse sünnist ja lapsepuhkuse võimaldamine vanavanematele.

„Viimatised demograafilised andmed räägivad iseenda eest. Abielude arv on viimase 40 aasta kõrgeimal tasemel, sündimus viimase 20 aasta kõrgeim, lahutuste arv ei ole aga olnud nii madal viimased kuus aastakümmet,“ lisas kolme lapse ema Novak uhkelt.

Minister on olnud oma seisukohtade avaldamisel väga sirgjooneline. Kommenteerides erinevate vasakliberaalsete väljaannete laimu, mille aluseks on tõsiasi, et Ungari ei soovi parandada riigi demograafilist olukorda massiimmigratsiooni kaudu, ütles Novak:

„Ungari lähtub põhimõttest, et me peame olema suutelised tuginema omaenda sisemistele ressurssidele, s.t toetama perekondi ja võimaldama noortel paaridel saada lapsi. Sellele vastanduv lähenemisviis leiab, et kuna pool maailma on ülerahvastatud ja osades riikides toimub rahvaarvu vähenemine, siis on hea mõte seda vahe lihtsalt tasakaalustada.“

Ta jätkas: „Meile on peetud moraalijutlusi ja meid on sildistatud ainult selle pärast, et me valisime peavoolust erineva tee… Meid on aastaid rünnatud, kuid faktid on faktid. Meie tulemused on selged ja meil on olemas Ungari rahva toetus.“

Novak tegi mõned vihjed ka Rootsi valitsuse suunas, kes otsustas Ungari peamiste perepoliitikat toetavate meetmete väljakuulutamise järel kutsuda vaibale Ungari suursaadiku, ning mille ministri sõnul meenutab Ungari tegevus 1930. aastaid.

„Rootsi rahvastikuministri ennekuulmatu arvamusavalduse peale kinnitasid paljud rootslased mulle, et neile meeldiks väga selline perekonda toetav poliitika oma riigis,“ ütles Novak. „Mina ei käi teisi valitsusi õpetamas ja ma ootan neilt meie suunas samasugust lugupidamist.“

Allikas: Breitbart

7 commentsOn Liberaalsest peavoolust erinev arengutee on Ungarist teinud laste- ja peresõbraliku rahvusriigi

 • Avatar

  praeguseid arenguid paljukannatanud kodumaal vaadates jääb mulje, et oleme Venemaa oblastiks saanud. Sellist räiget vene keelset kisa ja karjumist avalikus ruumis ei olnud isegi okupatsiooniajal. Ootan huviga, kas ja mida EKRE võtab riigikeele ja eestluse kaitseks ette.

 • Avatar

  Ungari valitsus väärib, et temast eeskuju võtta. Euroopa liberaalid püüavad Ungarit alavääristada, neid alatult ja mõõdutundetult laimates. Ei tohi lasta end mõjutada sellest idiootsest bolševistlikust laimust Ungari suhtes.

 • Avatar

  Ja kus on EKRE analoogsed sammud?
  Või vähemalt kirjalik ja avaldatud samasuunaline tegevuskava?

  • Avatar

   just, ainult “bolševike” naeruvääristamisega lõputult ei purjeta.

  • Avatar

   Kahjuks EKRE-l ei ole kahe kolmandiku enamust Riigikogus ning seetõttu tuleb pidevalt otsida kompromisse. Siiski palju parem, kui oleks liberaalide-fekaalide valitsus.

  • Avatar

   EKRE ei saa kõike teha sest neile kuulub ainult 1/3 võimust. Meie valitsust juhib ikka Keskerakond, mis on rõve marksistlik partei mis pumpab raha LGBT ühingutesse ja Feministeeriumisse. Jüri Ratas ei ole rahvuslaste sõber, Ratas lihtsalt kasutab EKRE-t et peaminister olla, vaadake kuidas ta ränderaamistiku lasi läbi suruda. Samas aga oleks valitsus üldse ilma EKRE-ta veel hullem.

  • Avatar

   Trikster ja Kodanik. Aga tegevuskavaga tegelemiseks ja rahvaga arutamiseks polegi esialgu enamust vaja. Ja kui sihid ja tegevuskava saavad selgemaks, siis on lootust ka mänguga järgmisse faasi jõuda.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused