Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalsest peavoolust erinev arengutee on Ungarist teinud laste- ja peresõbraliku rahvusriigi

-
09.04.2020
Ungarlanna aitab oma lapsi karantiiniaegses õppetöös. Pilt on illustratiivne.
© EPA/Scanpix

Ungari peaministri Viktor Orbáni perekonda toetavad meetmed on ennast igati tõestanud – võrreldes eelmise aastaga on sündimus kasvanud 9,4%. Lisaks on kasvanud ligi 100% registreeritud abielude arv ning laste arv naise kohta on tõusnud keskmiselt 1,6-ni.

„Ungari rahvaarv on kahanenud alates 1981. aastast,“ ütles Ungari sise- ja rahvastikuminister Katalin Novák Breitbartile. „Kui Orbáni partei Fidesz 2010. aastal valimised kahe kolmandiku enamusega võitis – seda pärast kaheksat aastat majandust ja perepoliitikat lõhkuva sotsialistide valitsuse järel – oli meie riik kokkuvarisemise äärel.“ Novak mainis muuhulgas eelmise valitsuse kasinuspoliitikat ning peretoetussüsteemi lammutamist.

„2010. aastal tegime algust peresõbraliku riigi ülesehitamisega. Meie peamiseks eesmärgiks oli vähendada laste saamisega kaasnevat koormust peredele,“ selgitas Novak. Ta nimetas selliseid meetmeid nagu eluaegne tulumaksuvabastus naistele, kellel on vähemalt neli last, osaline eluasemelaenu kustutamine alates teise lapse sünnist ja lapsepuhkuse võimaldamine vanavanematele.

„Viimatised demograafilised andmed räägivad iseenda eest. Abielude arv on viimase 40 aasta kõrgeimal tasemel, sündimus viimase 20 aasta kõrgeim, lahutuste arv ei ole aga olnud nii madal viimased kuus aastakümmet,“ lisas kolme lapse ema Novak uhkelt.

Minister on olnud oma seisukohtade avaldamisel väga sirgjooneline. Kommenteerides erinevate vasakliberaalsete väljaannete laimu, mille aluseks on tõsiasi, et Ungari ei soovi parandada riigi demograafilist olukorda massiimmigratsiooni kaudu, ütles Novak:

„Ungari lähtub põhimõttest, et me peame olema suutelised tuginema omaenda sisemistele ressurssidele, s.t toetama perekondi ja võimaldama noortel paaridel saada lapsi. Sellele vastanduv lähenemisviis leiab, et kuna pool maailma on ülerahvastatud ja osades riikides toimub rahvaarvu vähenemine, siis on hea mõte seda vahe lihtsalt tasakaalustada.“

Ta jätkas: „Meile on peetud moraalijutlusi ja meid on sildistatud ainult selle pärast, et me valisime peavoolust erineva tee… Meid on aastaid rünnatud, kuid faktid on faktid. Meie tulemused on selged ja meil on olemas Ungari rahva toetus.“

Novak tegi mõned vihjed ka Rootsi valitsuse suunas, kes otsustas Ungari peamiste perepoliitikat toetavate meetmete väljakuulutamise järel kutsuda vaibale Ungari suursaadiku, ning mille ministri sõnul meenutab Ungari tegevus 1930. aastaid.

„Rootsi rahvastikuministri ennekuulmatu arvamusavalduse peale kinnitasid paljud rootslased mulle, et neile meeldiks väga selline perekonda toetav poliitika oma riigis,“ ütles Novak. „Mina ei käi teisi valitsusi õpetamas ja ma ootan neilt meie suunas samasugust lugupidamist.“

Allikas: Breitbart