Liibanon näeb Ida-Euroopa pagulaspoliitikat eeskujuna

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
Süüria naine bussis, mis viib ta Liibanonist tagasi kodumaale.

Liibanon teatas kolmapäeval, et tahab järgida pagulaste vastuvõtmisest keeldunud Ida-Euroopa riikide eeskuju, et lahendada enda pagulaskriisi.

Välisminister Gebran Bassil väljendas poolehoidu Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia otsusele keelduda Euroopa 2015.-2016. aasta pagulaskriisi ajal põgenike ümberpaigutamise kvootidest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Need riigid käitusid oma rahvuslikest huvidest lähtudes ja otsustasid, et põgenike jaotamine Euroopa riikide vahel ei ole nende huvides, kuigi nad olid seetõttu silmitsi EL-i sanktsioonidega,” ütles Bassil ajakirjanikele Prahas.

“Ma tahaksin võtta selle suhtumise inspiratsiooniks Liibanonile, sest iga riik peaks seadma rahvuslikud huvid oma prioriteediks ja praegu on Liibanoni huvides, et Süüria pagulased läheksid tagasi oma kodumaale,” rääkis välisminister.

Liibanon võõrustab praegu umbes 1,5 miljonit süürlast, mis on umbes veerand selle enda rahvaarvust. Vähem kui miljon neist on arvele võetud ÜRO pagulasametis (UNHCR).

Enamus Süüria põgenike Liibanonis elavad kehvades oludes ja sõltuvad rahvusvahelisest abist. Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) teatel on nende kohalolu suurendanud töötust ja tõstnud vaesust, kuna töökohtadele on suurem konkurents. Sissevoog avaldab survet ka Liibanoni veevärgile ja elektrivõrgule.

Liibanoni valitsusametnikud ja poliitikud on ärgitanud süürlasi kodumaale naasma, kuid ÜRO on korduvalt hoiatanud, et tingimused sõjast räsitud Süürias ei ole selleks sobilikud.

“Tahan, et Praha või Beirut võõrustaks kohtumist, nende riikide algatust, kes tahavad plaanida ja tagada Süüria põgenike naasmise kodumaale,” lausus Bassil.

“See oleks väga kasulik nii Liibanonile kui Süüriale ja üldiselt oleks see parim lahendus inim-, humanitaar- ja poliitilisele kriisile, mis meil praegu on ja võib tulevikus palju hullemaks muutuda,” ütles minister.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused