Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Liibüa võitleb inimkaubandusega, Euroopa toetab seda jätkuvalt?

-
26.05.2018
Immigrandid
© Scanpix

Mõnigi uudis paneb mõtleva inimese küsima: mis tegelikult toimub?

Nimelt kirjutab BNS, et neljapäeval päästis Itaalia mereväe alus 69 migranti, Frontexi smugeldamisvastases operatsioonis Triton osalev Portugali sõjalaev veel 296 inimest.

Smugeldamisvastase ettevõtmise käigus päästetakse immigrandid ja tuuakse Euroopasse? No kuulge, seda nimetataksegi smugeldamiseks, mitte selle vastasuseks!

Uudis räägib veel, et Vahemerelt päästeti neljapäeval ja reedel 1500 migranti operatsioonides, milles osalesid Itaalia merevägi, vabaühendused ja Euroopa Liidu piiriagentuur Frontex. Ainuüksi reedese päeva jooksul korjati üles 1050 inimest, kes üritasid meritsi Euroopasse jõuda. Operatsioone koordineeris Itaalia merepiirivalve.

Kogu see info räägib jätkuvast sisserände toetamisest, mitte takistamisest, eriti kui asjasse on kaasatud vabaühendused. Frontex ja Itaalia piirivalve on ilmselgelt tegutsajad sisserände poolel.

Saksamaa vabaühenduste Sea-Watch ja Sea-Eye andmeil päästsid nemad kolmelt ülekoormatud aluselt ligi pooled ehk 450 inimest. Kui oldi päästmas kolmanda migrantide paadi reisijaid, saabus sündmuskohale Liibüa patrull-laev, ajendades mõningaid põgenikke vette hüppama, et vältida tagasiviimist Liibüasse. Liibüa alus säilitas siiski distantsi ja vabaühendustel õnnestus kõik migrandid oma laevadele korjata – tegelikult pidanuks need ju Liibüa rannavalvele üle andma ja tagasi Aafrikasse saatma!

Viimastel kuudel on Liibüa merepiirivalve hakanud üha rohkem päästeoperatsioonides osalema ning päästetuid tagasi Liibüasse viima. Mida peavad aga liibüalased arvama inimkaubanduse takistamisest üldse, kui Euroopa vasakliberaalid eelnimetatud moel neil neegreid nende eest ära oma laevade peale napsavad?

Nagu näha, on kogu selles loos Liibüa ainus, kes võitleb inimkaubandusega, Euroopa turgutab seda endiselt.

Paadipõgenikud on ilmunud juba ka Prantsusmaa ja Suurbritannia vahelisele väinale. Prantsuse vabatahtlikud päästsid laupäeval Inglise kanalist viis isevalmistatud paadiga Suurbritanniasse üritada jõudnud Iraani migranti.

Migrandid leiti kella 8 paiku hommikul alajahtununa ja nad anti Boulogne-sur-Mer´is tagasi maismaale tooduna kiirabi hoole alla.

“Hoolimata Inglismaa ja Prantsusmaa rannikute lähedusest on mere ületamine väga riskantne ja ohtlik,” ütles Prantsuse Kanali ja Põhjamere prefektuur avalduses.