“Liiga valget” Euroopa Liitu kritiseeriv Euroopa Komisjon unustab, et tegu ongi valgete kontinendiga

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Euroopa Komisjoni jaoks on kontinent liiga valge, seetõttu migrante sisse veetaksegi.

Euroopa Komisjoni hiljutine raport EL-i institutsioonide töötajate mitmekesisuse kohta kritiseerib EL-i „liiga valge“ olemises ja nõuab etniliste vähemuste esindajate osakaalu suurendamist.

Raport ütleb, et ehkki Euroopa Liidus moodustavad etnilised vähemused umbes 10% kogu rahvastikust, on EL-i institutsioonide töötajate hulgas etniliste vähemuste esindajate protsent tunduvalt väiksem. Nüüd on Euroopa Komisjon kinnitanud, et alustab oma töötajate etnilise profiili kaardistamisega ning sellele vastavalt pannakse paika töölevärbamise kvoodid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Parlamendi rassismivastase töörühma juhi, Hispaania sotsialistliku tööpartei liikme Monica Silvana sõnul võib värbamispoliitika muutmisel tulla siiski ette raskusi. „Kvootide paika panemine on väga keeruline. Kui kehtestada need mustanahaliste jaoks, siis mida teha puudega inimestega, mustlastega, latiinodega… Sellise süsteemi loomine on võimatu. Kuid teisest küljest on siiski võimalik kehtestada soolisele tasakaalule sarnane positiivse diskrimineerimise süsteem,“ ütles Silvana.

Le Figaro andmetel püüab EL meelitada institutsioonidesse tööle etnilistest vähemusrühmadest pärit tudengeid ja lubab korraldada personalitöötajatele nn teadvustamata hoiakute teemalisi koolitusi.

Prantsusmaa vasakäärmusliku partei France Insoumise (FI) europarlamendisaadik Younous Omarjee kommenteeris raportit järgmiselt: „Samasugust mustrit nagu EL-i institutsioonides võib näha kogu Euroopas. Värvilised inimesed töötavad kõige vähem väärtustatud ametikohtadel ja sageli on nad muudetud nähtamatuks: koristamine, hooldus, turvatöötajad. Üleval on aga homogeensus täiesti teistsugune!“

Tegemist ei ole esimese raportiga, mis kritiseerib EL-i institutsioone selles, et need on „liiga valged“. 2017. aastal nõudis Euroopa Komisjoni rände, siseasjade ja kodakondsuse volinik Dimitris Avramopoulos, et EL-is tuleks asendada valged töötajad „värviliste inimestega“. Ühendkuningriigis on aga meedia süüdistanud kõike – alates maapiirkondadest ja muusikaärist kuni pulmade korraldamiseni välja – „liiga valge“ olemises. Samas selgus, et näiteks Ühendkuningriigi meedias on etniliste vähemuste esindajate osakaal tunduvalt suurem kui nende osakaal rahvastikus.

Allikas: Breitbart London

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused