Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Lind on vabaks lastud”: Elon Musk kehtestas kontrolli Twitteri üle ja vallandas tippjuhid

-
28.10.2022
“Lind on vabaks lastud!”
© Scanpix

USA miljardär Elon Musk võttis neljapäeval üle kontrolli suhtlusvõrgustiku Twitter üle ja vallandas ettevõtte tippjuhid, teatasid hilisõhtul kohalikud meediakanalid.

Meediaväljaannete Washington Post ja CNBC informatsiooni kohaselt vallandas Musk teiste seas tegevjuhi Parag Agrawali.

“Twitteri tegevjuht Parag Agrawal ja finantsjuht Ned Segal lahkusid ettevõtte San Francisco peakorterist ega naase,” edastas CNBC.

Viimastel andmetel vallandas Musk koheselt ka Twitteri tippadvokaadi Vijaya Gadde. Väljaande Daily Mail andmetel mängis Gadde võtmerolli vastuolulistes otsustes, mille seas on ekspresident Donald Trumpi konto keelustamine ja president Joe Bideni poja Hunter Bideni sülearvutit käsitlevate uudiste edastamise tõkestamine.

Juba aprillis sõlmitud Twitteri tehingu lõpuleviimiseks oli kohus määranud reedese tähtaja. Kui tehing poleks õigeks ajaks lõpule viidud, siis oleks Muski ja Twitteri vaidlus kohtus jätkunud.

Musk ise kirjutas neljapäeval sotsiaalmeedias oma ostuotsuse põhjustest. Miljardär ütles, et ostis Twitteri, sest usub, et tsivilisatsiooni tuleviku jaoks on oluline ühise “digitaalse turuplatsi” olemasolu, kus omavahel vahetada erinevaid ideid tervel viisil ja ilma vägivallata.

Elon Musk säutsus neljapäeva hilisõhtul, et “lind on vabaks lastud” pärast seda, kui oli võtnud kontrolli suhtlusvõrgustiku Twitter üle. Lindu on kujutatud Twitteri logol. (AFP-STT-BNS)