Londoni loodusloomuuseumi ees põrutas auto jalakäijate sekka

Britain_Car_Hits_Pedestrians_37669.jpg-02ccd

Londoni loodusloomuuseumi ees leidis laupäeval aset vahejuhtum, milles teadete kohaselt sõitis sõiduauto jalakäijate sekka, on kannatanuid ning politsei pidas juhi kinni.

Politsei teatel tegeldakse asjaolude väljaselgitamisega ning pole lõplikku hinnangut, kas tegu oli õnnetusjuhtumi või terroriaktiga. Londoni politsei kohaselt reageerisid sündmusele ka kiirabibrigaadid.

Politsei lisas, et juhtunuga seotud üksikasju avaldatakse hiljem. Hetkel puuduvad ametlikud andmed vigastatute arvu või nende vigastuste raskusastme kohta.

Pealtnägija Katie Craine ütles, et väljus parasjagu muuseumist, kui nägi politseinikke mõlgitud auto lähedal üht käeraudus meest pikali hoidmas.

“Ta paistis endaga üsna rahul olevat,” sõnas Craine. “Ta naeris.”

Briti ametivõimud ei ole samas vahejuhtumit terrorirünnakuna klassifitseerinud.

“Teistes rünnakutes nähtud metodoloogia järgi ei välistaks ma seda, ent meil ei ole piisavalt teavet sündmuskohalt, et otsustada seda antud hetkel,” ütles anonüümseks jääda soovinud Briti julgeolekuametnik, kel pole voli juhtunut ametlikult arutada.

Muuseumi pressiesindaja ütles varem, et “sõiduki kokkupõrge jalakäijatega” leidis aset muuseumi sissepääsu ees Exhibition Roadil.

Intsident leidis aset kohaliku aja järgi kell 14:20 (Eesti aja järgi kell 16:20) päeval, mil tavaliselt on Londoni muuseumi esine jalakäijatest ja rahvusvahelistest turistidest tulvil.

Sündmuskohalt tehtud fotodelt võib näha hõbedast mõlgitud autot ning kuidas kaks meest hoiavad võimalikku autojuhti, mustanahalist meest, pikali maas.

Londoni ametlik terrorismiohu tase on “tõsine”, mis tähendab, et terrorirünnak on äärmiselt tõenäoline.

AFP – AP – BNS

Kommentaarid