Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lõunanaabrid läkitavad Valgevenest tulevaid migrante järjest tagasi

-
16.08.2021
Baltikum näitab eeskuju, kuidas rändlejaid ohjeldada.
© Scanpix

Läti ja leedu on massimigratsiooni vastu võitlemise päris kõvasti kätte võtnud, olles eeskujuks ka mannetule poliitkorrektsele Lääne-Euroopale.

Läti piirivalve hoidis pühapäeval ära 62 välismaalase ebaseadusliku sisenemise Valgevenest, öeldi piirivalveametist BNS-ile.

Eriolukorra kehtestamisest 11. augustil ei ole õnnestunud ühelgi inimesel ebaseaduslikult piiri ületada.

Läti-Valgevene piiri ebaseadusliku ületamise katsel on 10. augustist kinni peetud  395 inimest.

Läti valitsus kuulutas teisipäeval Valgevene piiril välja eriolukorra ning andis piirivalvele õiguse kasutada füüsilist jõudu, et saata seadusvastaselt piiri ületanud migrandid otsekohe tagasi riiki, kust nad tulid.

Reede võeti piiril kinni üks inimene. Piirivalve ei hakanud humanitaarkaalutlustel tagasi saatma ilmsete invaliidsuse tunnustega naisterahvast. Ta on paigutatud Mucenieki varjupaigataotlejate laagrisse ja pole teada, kas ta palub Lätist varjupaika või mitte.

Leedu piirivalvurid saatsid viimasel ööpäeval Valgevene piirilt tagasi hulga migrante, riiki ei lubatud kedagi, edastas esmaspäeval piirivalveteenistus.

Migrante saadeti Valgevenne tagasi Švenčionyse, Vilniuse, Šalčininkai ja Varena rajoonis. Piirivalve tuvastas nende seas isikuid, kes olid juba varem üritanud Leetu pääseda.

Piirivalve teatel ei kasutanud piirivalvurid ja neid abistavad sõjaväelased põgenike tagasisaatmisel relvi, erivahendeid ega kehalist vägivalda. Piirvaatluseks on kasutusel ka helikopter ning Poola ja Leedu partnerite lennukid.

Leedu hakkas Valgevene kodanikele humanitaarviisat pakkuma 11. augustist 2020.

Sel aastal on Leedus Valgevene piiri lähedal kinni peetud rohkem kui 4100 ebaseaduslikult riiki sisenenud migranti.

Piirivalve teatel tahab enamik neist läbi Leedu Lääne-Euroopasse jõuda.

Leedu on kehtestanud rändesurve tõttu riigis eriolukorra. Ametiisikute hinnangul on rändevool Valgevene režiimi organiseeritud. (BNS)