Luksemburgi välisminister: Ungari liikmesus EL-is tuleks peatada

Maailm,
- Updated
magyar-vilagtalalkozo22

Luksemburgi välisminister Jean Asselborn ütles teisipäeval, et Ungari liikmesus Euroopa Liidus tuleks demokraatlike tuumväärtuste rikkumise ja põgenike “loomadena” kohtlemise tõttu peatada.

“Me ei saa leppida Euroopa Liidu põhiväärtuste massilise rikkumisega,” ütles Asselborn usutluses Saksa päevalehele Die Welt.

“Praegu ei oleks Ungaril vähimatki võimalust saada EL-i liikmeks. Säärased riigid nagu Ungari, kes püstitavad sõjapõgenike teele tarasid ning rikuvad ajakirjandusvabadust ja kohtuvõimu sõltumatust, tuleks EL-ist ajutiselt või vajadusel igaveseks välja arvata.”

Riias Balti ametivendadega kohtunud Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier lükkas Asselborni märkused tagasi. “See ei olnud positsioon, milles Euroopa riigid kokku leppisid.” 

“Ma mõistan, et Ungariga seoses on mõned Euroopas muutumas närviliseks Euroopa Komisjoni ja Ungari valitsuse käimasolevate vaidluste teemal,” sõnas Saksa esidiplomaat.

Steinmeieri sõnul ei ole tema isiklik seisukohta “visata üks Euroopa riik uksest välja”. “Ei, me peame käsile võtma keerukad debatid, mille pidamisest me ei pääse,” lausus ta.

AFP-BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused