Maailm keerab raha väljapressimise lainele, seda teevad nii vasakliberaalid kui diktaatorid

Maailm,
- Updated
©Scanpix
“Pool triljonit olgu olla!”

Kui üks “kannatanu” alustab minevikus toimunu eest raha välja pressima, teevad seda varsti kõik.

ÜRO inimõigusjuht Michelle Bachelet avaldas läinud kuul raporti süsteemse rassismi kohta, kus osutati, et paljudes Euroopa ja Ameerika riikides elavad Aafrika päritolu inimesed ebaproportsionaalsel määral vaesuses. Samuti on piiratud nende ligipääs haridusele, tervishoiule ja töökohtadele, aga ka poliitikale.

Bachelet kutsus maailma riike “rahastama täies mahus kõikehõlmavaid protsesse” ja rakendama “ulatuslikke reparatsioonimeetmeid”, et tegelda orjanduse, koloniaalvõimu ja rassilise diskrimineerimise pärandiga.

Seega soovib ÜRO, et inimkond hakkaks juba ammu juhtunu eest täna raha välja käima, kusjuures saajaks oleks ainult üks rass, kes ise praegu oma mandril iseseisvates riikides ainult sõdib. Või põgeneb Euroopasse lihapottide juurde, nõudes enda ülalpidamist “ajaloolise ebaõigluse” eest.

Ega siis muu maailm halvem taha olla – “kui juba maksmiseks läks, siis mulle ka!”

Natsi-Saksamaa tekitas Valgevenele Teise maailmasõja aastatel vähemalt 500 miljardi dollari eest kahju, väitis esmaspäeval Valgevene peaprokurör Andrei Šved.

Agentuuri BelTA teatel uurib peaprokuratuur ainelist kahju, mida sakslased ja nende kaasajooksikud sõja ajal Valgevenele põhjustasid.

“Švedi sõnul võib pärast kõikide arhiivimaterjalide, seal hulgas Nürnbergi protsessi omade uurimist öelda, et praegustes hindades on see vähemalt pool triljonit dollarit,” seisis agentuuri teates.

Kas Saksamaa on valmis pool triljonit välja käima, sest tegelikult ju oligi Valgevene Teisel maailmasõjal (ja selle kuritegudel) kõige rohkem ees – kuigi raha küsib diktaator Lukašenka, ei väära see tõsiasja, et valgevene rahvas sai sõjas ja okupatsioonides raskelt kannatada? Kuigi rahvas seda raha ilmselt ei näeks…

Kui Saksamaa tõesti maksma peaks (mis aafiklaste reparatsioone arvestades oleks õiglane), siis mille eest hakkab ta ülal pidama Moria migrante, kellele ta teatab: “Wir haben Platze!”?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused