Maailm mõistatab: mis toimub fotol, mille on Instagrami postitanud Angela Merkel?

Hetk G-7 kohtumiselt Kanadas.

Maailmas on suurt huvi äratanud Saksamaa kantsleri Angela Merkeli postitatud pilt Instagramis, mis võtab kokku nädalavahetusel Kanadas toimunud suurriikide G7 kohtumise.

Angela Merkel tundub nõudlikuna, president Trump aga on ristanud käed, mis väidetavalt tähendab vastuseisu rünnakule. Kahjuks on Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ja Suurbritannia peaministri Theresa May näod varjus ja nende emotsioonid jäävad nägemata. Küll aga näitavad teiste näoilmed pingsat keskustelu.

Kohtumisel teatas USA president Donald Trump, et loobub ühispöördumisele alla kirjutamisest. Kohtumiselt enne lõppu lahkunud USA delegatsioon süüdistas Kanada peaministrit Justin Trudeau’d noa selga löömises.

Pildil on kujutatud (paremalt) USA president Donald Trump, Valge Maja julgeolekunõunik John Bolton, Jaapani asevälisminister Kazuyuki Yamazaki, Jaapani peaminister Shinzo Abe, Jaapani esindajatekoja liige Yasutoshi Nishimura, Saksa liidukantsler Angela Merkel, Prantsuse president Emmanuel Macron, Suurbritannia peaminister Theresa May ja Trumpi majandusnõunik Larry Kudlow.

Tõenäoliselt peegeldab see pilt vastuolusid, mis on Euroopa ja Ameerika vahel esile kerkinud, ning Merkeli mõju all oleva Euroopa viha oma riigi eest võitleva president Donald Trumpi vastu.

Kommentaarid