Maakera keskmine temperatuur langeb, kuid kliimaalarmistid vaikivad

Rubriik Maailm On
- Updated

Maakera keskmine temperatuur on langenud selle aasta keskpaigast tervelt ühe Celsisuse kraadi võrra, mis on rekordiliselt kiire ja järsk langus.

Paraku on seda uudist saatnud jäine vaikus, seda just kliimaalarmistide kogukonna poolt. Vaevalt, et asjalood oleks samamoodi, kui keskmine temperatuur kraadi võrra tõusnud oleks. Temperatuuri langemise põhjuseks on La Niña nähtus, ehk  Vaikse ookeani idaosa vee pinnatemperatuuri muutumine keskmisest külmemaks. La Niñat omakorda põhjustas tavapärasest tugevam El Niño (Vaikse ookeani idaosa pinnakihi soojenemine, mis toob kaasa vihmasajud tavaliselt kuiva kliimaga Peruu ja Ecuadori rannikul).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suured El Niñod mõjutavad maakera kliimat alati väga palju, kergitades suurtel aladel temperatuurid tavapärasest palju kõrgemale. Alates korrapäraste mõõtmiste algusest oli 2015-2016 aasta El Niño ilmselt siiani suurim esinenud El Niño, mis tõstis veetemperatuuri kuni 3  C. Nüüd on El Niño asendunud La Niñaga ja samades Vaikse ookeani piirkondades on vesi jahenenud. Maismaa kohal reageerivad temperatuurid kiiremini, kuid kuna vesi jahtub aeglasemalt, kulub mere kohal selleks rohkem aega. Seega on üsna kindel, et järgmisel aastal langevad temperatuurid mere kohal, ja palju.

David Whitehouse sihtasutusest Global Warming Policy Foundation sõnul oli aasta 2016 esimene pool rekordiliselt soe just El Niño tõttu, kuid nüüd on alanud jahenemine. Mitmed kliimaspetsialistid on väitnud, et järgmised kolm aastat võivad teha lõpu kliimasoojenemise hirmule. El Niño viis maakera temperatuurid küll pärast 20 aastast pausi üles, ja see sobis kliimaalarmistide stsenaariumiga, kuid tegemist oli pigem suure propaganda kui tõsise kliimasoojenemisega.

Breitbart (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused