Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Macron ja Scholz vestlevad Vene sõjakurjategijaga, keda Boris Johnson nimetab krokodilliks

-
29.05.2022
Briti peaminister Boris Johnson iseloomustab Putinit õigesti. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Euroopas on kaks liidrit, Saksa kantsler Olaf Scholz ja Prantsuse president Emmanuel Macron, kes vestlevad kurjategija Putiniga ja survestavad Ukrainat järelandmistele, kuid on ka liidreid, nagu Suurbritannia peaminister Boris Johnson, kes sellist sigatsemist heaks ei kiida.

BNS vahendab: “Saksa kantsler Olaf Scholz ja Prantsuse president Emmanuel Macron nõudsid laupäeval Vene riigipealt Vladimir Putinilt, et ta peaks “tõsiseid otseläbirääkimisi” oma Ukraina ametivenna Volodõmõr Zelenskõiga.

Kaks EL-i liidrit nõudsid 80 minutit kestnud vestluse käigus Putinilt “kohest relvarahu ja Vene vägede taandumist”, teatas Saksa riigikantselei. Macron ja Scholz nõudsid Putinilt “tõsiste otseläbirääkimiste pidamist Ukraina presidendiga ja diplomaatilise lahenduse leidmist konfliktile”.”

Poliitikavaatleja Peeter Espak vahendab Boris Johnsoni huvitavat fraasi Bloombergi loos Johnson on Putin: How Can You Deal With a Crocodile?

“Macroni ja Scholtzi populismi musternäidiseks olevale Putiniga läbirääkimistesse kutsumisele vastandina ütles briti peaminister Boris Johnson kuldsed sõnad: “Mismoodi saad sa teha diili (ajada asju) krokodilliga, kui krokodill on just söömas su vasakut jalga.” (How can you deal with a crocodile when it’s in the middle of eating your left leg?) Samal ajal aga üritavad briti venemeelsed kommunistid (tööpartei) Johsonit kukutada põhjusel, et ta tegi koroonapiirangute ajal kontoris alluvatega paar napsi. Taaskord meedias väga vähe tähelepanu saanud jõuline avadus Johnsonilt meil (leiab vaid Õhtulehe ja Delfi sõjablogidest, mitte aga kuskilt uudisena).”