Mali islamistid viskasid koos elanud mehe ja naise kividega surnuks

Maailm,
- Updated

Mali kirdeosas viskasid islamistid avalikult kividega surnuks mehe ja naise, kes olid abiellumata koos elanud, teatsid kohalikud ametnikud esimesest seesugusest juhtumist 2012. aastast saadik.

“Islamistid kaevasid kaks auku ning panid sinna mehe ja naise, kes elasid abielusuhtes, kuid ei olnud abielus,” ütles kohalik ametnik. “Nad visati kividega surnuks.”

Surmanuhtlus viidi täide teisipäeval Kidali piirkonnas Aguelhoki lähedal Tagliti asulas ja rahvas kutsuti sündmust pealt vaatama. “Neli inimest pildus nende pihta kive, kuni nad surid.”

Põhja-Mali langes 2012. aasta märtsis Al-Qaedaga seotud džihadistlike rühmituste kätte. Nad tõrjuti küll Prantsuse vägede toel välja, kuid nüüdseks on islamistid ümber grupeerunud ja liikunud kaugemale lõunasse. Igal pool taastatakse ranged šarjaaditavad.

AP-BNS

FOTO: AFP/Scanpix – Mali islamistlikud võitejad

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused