Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marine Le Pen on tõusnud populaarseimaks presidendikandidaadiks Prantsusmaal

21.11.2016
Laadime sisu...

Prantsusmaal on viimaste küsitluste kohaselt tõusnud populaarseimaks presidendikandidaadiks Front National’i liider Marine Le Pen. Teda toetab 29 protsenti vastanutest ja sellega edestab ta oma lähimat rivaali kaheksa protsendipunktiga.

2012. aasta presidendivalimistel jäi Le Pen esimeses valimisvoorus kolmandaks, kogudes 17,9% häältest. See oli aasta peale seda, kui ta oli tõusnud Front National’i juhiks. Tookord valimised võitnud praegune Prantsusmaa president François Holland sai 28,6 % häältest. Kuid nüüdseks on Front National kogunud üha suuremat populaarsust ja Marine Le Penist on saanud 2017. aasta presidendivalimiste suursoosik.

Isegi Prantsusmaa peaminister Manuel Valls pidi hiljuti tunnistama, et Le Peni võit on pärast Donald Trumpi tõusmist USA presidendiks täiesti reaalne. „Kui Le Pen jõuab teise vooru, on tema vastaseks kas paremtiiva või vasaktiiva kandidaat. Sellega muutuks poliitiline tasakaal täielikult,“ ütles Valls.

Pühapäeval ütles Le Pen BBC kanalil Andrew Marri jutusaates – kuhu, nagu tunnistas Marr, ei oleks Le Peni enne Trumpi presidendiks saamist iial kutsutud –, et just Donald Trumpi võit tegi võimalikuks selle, mis varem tundus võimatuna. „See oli päris kindlasti lihtsa inimese võit eliidi üle. [—] See oli globaalne revolutsioon,“ ütles Le Pen.

Marine Le Peni juhtimisel on Front National tõusnud Prantsusmaa poliitmaastikul nn peavoolu erakonnaks. 2014. aastal võitsid nad Prantsusmaal Euroopa Parlamendi valimised, kogudes 24,9% häältest, mis tagas neile 21 kohta Prantsusmaa 74 kohast parlamendis. Aasta hiljem koguti Prantsusmaa kohalike omavalitsuste valimistel teises voorus 27,1% häältest ja sellega saadi 356 kohta omavalitsustes üle kogu maa.

Allikas: Breitbart.com  (tõlkinud Triin van Doorslaer)