Marine Le Peni Kremli-meelsuses süüdistava Prantsusmaa president Macron teeb ise Putinile silma

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Putin saab Euroopa liidrite seast üha enam sõbrakutseid, kuid kritiseeritakse ainult neid, kes pole “omad”.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles oma kõnes G7 tippkohtumisel, et Euroopal tuleks parandada suhteid Venemaaga, et hoida silm peal Venemaa globaalsetel ambitsioonidel ja vältida uue külma sõja puhkemist.

Macron ei öelnud küll otse välja, et soovib lõpetada Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaale, mis kehtestati Krimmi okupatsiooni järel, kuid ta ütles, et uued sanktsioonid ei olevat „meie huvides“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teisipäeval G7 tippkohtumisel peetud äärmiselt diplomaatilises kõnes esitles Macron Prantsusmaad vahendajana Venemaa ja selle rivaalide, USA ja Iraani ning rikaste ja vaeste riikide vahel.

„Venemaa välja tõukamine Euroopast oleks ränk strateegiline viga,“ ütles Macron. Tema sõnul on just Euroopa nõrkused ja vead aidanud Venemaal tihendada sidemeid Hiinaga ja tugevdada mõjuvõimu Süürias, Liibüas ja mitmel pool Aafrikas.

„Meie huvides ei ole olla nõrk ja tunda end süüdi, unustada kõik oma erimeelsused ja olla jälle sõbrad,“ sõnas ta, kuid nõudis: „Euroopa ei muutu kunagi stabiilseks, siin ei saa kunagi olema turvaline, kui me ei sõlmi rahu ega klaari ära oma suhteid Venemaaga.“

Emmanuel Macron ja Venemaa president Vladimir Putin kohtusid möödunud nädalal ja kinnitasid, et alustavad uute rahukõnelustega Ukrainas. Samas jäädi eriarvamusele mitmel teisel teemal, sh Süüriasse puutuvatesse küsimustes ja Venemaa käitumises opositsiooniga.

Macron üritab kõigest väest tuua Prantsusmaad tagasi globaalsete otsustajate ringi, kuid siiani üsna kaheldava eduga.

Allikas: France24

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused