Mart Helme: Eesti saabuvatele pagulastele tuleks hakata tegema DNA-testi

Maailm,
- Updated
POLIITIKA

Inimkaubanduse takistamiseks ja turvalisuse tõstmiseks tuleks Eestisse saabuvatele kvoodipagulastele hakata tegema DNA-testi, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„On selge, et meie praegusel valitsusel pole tahet ega julgust kvoodipagulaste programmi lõpetada. Küll aga on neil kohustus võidelda rahvusvahelise inimkaubanduse vastu ja tagada Eesti inimeste julgeolek,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kavandatud poolest tuhandest pagulasest on Eestisse jõudnud sadakond, aga lühikese ajaga on põlema pandud juba kaks õnnetut naist. Sellised kuriteod pole oht mitte ainult pagulasperele, vaid kõigile teistele elanikele, kes elavad nendega samas majas. Halvimal juhul on tagajärjeks kümneid söestunud laipu.“

Helme sõnul tekitab küsimusi Lasnamäel elanud pagulaspere vanus. „Kui mehel on praegu vanust 19, naisel 22 ja lapsel kaks ja pool, siis tähendab see, et mees pidi lapse sigitamise hetkel olema 15-16,“ märkis Helme.

„Vägisi tekib kahtlus, kas tegemist on ikka tegeliku perekonnaga. Võib-olla nad ainult mängivad pesakonda ja on hankinud inimkaubitsejatelt abielu tõendavad dokumendid, et kvoodi alla mahtuda. Selge see, et hoopis teises kultuuris elades võivad tekkida peres pinged, ent konflikti puhkemise tõenäosus fiktiivses liidus on kahtlemata suurem kui tavaperekonnas.“

Helme sõnul tuleks hakata fiktiivsete perekondade tuvastamiseks kvoodipagulaste seas läbi viima DNA-testi. „Nii saame välja selgitada, kas laps kuulub ikka oma väidetavatele vanematele. Fiktiivperekondade impordiga osaleb Eesti kaudselt inimkaubandusele kaasa aitamises ja see on lubamatu.“

UU

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused