Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: peame oma inimesi importvägivalla eest kaitsma

-
06.07.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juht Mart Helme peab Euroopa Liidu (EL) siseministrite kogunemisel Tallinnas arutlusele tulevaid Euroopa Komisjoni migratsioonipoliitika uusi ettepanekuid sügavalt liikmesriikide suveräänsusesse sekkuvaiks. 

“Me oleme aastaid rääkinud, et valitsuse väited, justkui Eestisse tuleb ainult mõnisada kontrollitud peret, on ilmne rumalus. Valitsuse valedele tähelepanu juhtimise eest on meid teravalt kritiseeritud, aga nüüd tuleb välja, et tõepoolest, väevõimuga pealesurutav moslemite sisseränne ongi saamas reaalsuseks. Euroopa Komisjoni ettepanekutest selgub, et neil on selge plaan asustada Itaaliast ümber sadu tuhandeid põgenikke. Komisjoni president Jean-Claude Juncker survestab kõiki liikmesriike olema Itaaliaga võimalikult solidaarsed ja kergendama Itaalia koormat. Millegipärast ei tee Juncker aga Itaaliale ettepanekut, et riigi piirivalve saadaks kõik Itaalia merepiiri ületavad migrantide paadid Liibüa randa tagasi,” imestab Helme.

“Euroopa Liidu välispiiri peab kaitsma ja Itaalia piirivalve peab Itaalia merepiirile lähenevad põgenikepaadid Liibüa sadamatesse tagasi juhatama, mitte pukseerima Itaalia sadamatesse. EL-i välispiiri peab dokumentideta ja kontrollimatu taustaga isikutele sulgema. Nende, enamuses majanduspõgenike tausta ei ole võimalik mitte mingil moel kontrollida. Neid ei tohi Euroopasse lubada. Need inimesed võivad olla ohtlikud ja kuna nad on ka valdavalt meessoost moslemid, siis on neil keskaegsed tavad ja kombed, mis näiteks Eesti kontekstis tekitaksid kohe põlisrahva ja uustulnukate vahel teravaid konflikte. Eestlasi elab Eesti vabariigis niigi juba alla miljoni inimese. Me peame oma inimesi importvägivalla eest kaitsma,” rõhutab Konservatiivse Rahvaerakonna esimees.

“Nõustudes oma rahva tahte vastaselt Euroopa Komisjoni immigratsioonipoliitika uute põhimõtetega, rikuks ametisolev valitsus ka Euroopa Liidu piirivalvealaseid direktiive ja põhimõtteid. Kusjuures eriti absurdne on see, rikkumine toimuks Euroopa Komisjoni ettepanekul. Kui Eesti valitsus püüab sisserändesurvet põhjendada töökäte vajadusega, siis tuletaksin meelde, et valitsuse üks peamisi ülesandeid on luua Eestis selline majanduskeskkond, kust keegi ei taha lahkuda ja kuhu tahaksid kõik Skandinaaviasse tööle rännanud eestlased naasta,” lisas Helme.

Itaalia on võtnud ainuüksi sel aastal vastu 85 170 Euroopasse saabunud migranti 100 000-st. Komisjoni migratsioonikava on näinud ette 160 000 migrandi ümberjaotamist EL-i liikmesriikide vahel, kuid seni on riigid võtnud vastu kõigest 20 000. “Olukorra kiireloomulisus nõuab meilt ühise töö märkimisväärset kiirendamist ja Itaalia mitte omapead jätmist,” ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi sõnul tuleb Itaalia suhtes näidata üles “täielikku solidaarsust”. Eesti keeles tähendab viimane lause, et ka Eesti peaks vastu võtma märksa rohkem agressiivseid moslemeid.

Euroopa Komisjoni ettepanekuid arutatakse EL-i ministrite vahel Tallinnas sel neljapäeval, 6. juulil.

UU