Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: verine islam kolib Eestile lähemale

-
22.03.2016
Belgium Attacks

Täna toimunud ohvriterohked terrorirünnakud Brüsselis näitavad, et verine islam kolib Eestile aina lähemale, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Euroopa ja islamitsivilisatsioon on sõjajalal ja tänaseks on vähe alles neid Lääne-Euroopa riike, kus poleks põhjust karta islamiterroristide rünnakut,“ ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Paraku peame tõdema, et ei Euroopa ega ka Eesti riigijuhid suuda teha juhtunust adekvaatseid järeldusi. Pange tähele, kohe ilmuvad meil välja sallivuslased, kes kõik nagu ühest suust kinnitavad, et terrorism väärib küll hukkamõistu, aga sel pole midagi pistmist ei islamiga ega ammugi mitte immigratsiooniga. Tegelikult tähendab terrorismi käsitlemine väljaspool kultuurilist ja ideoloogilist konteksti seda, et oleme võitluse terroristidele juba ette kaotanud.“

Konservatiivne Rahvaerakond on seisukohal, et islamiterrorismi eemalhoidmiseks Eestist on ainult üks tee: Lähis-Ida immigrante ei tohi vastu võtta. „Sellest piirkonnast pärit immigrantide saabumine tähendaks siinse radikaliseerunud moslemikogukonna loomise algust. See suurendaks oluliselt konfliktide ja terroriaktide toimumise võimalust meie riigis,“ ütles Helme.

Konservatiivne Rahvaerakond on vastu ka viisavabaduse sisseseadmisele Euroopa Liidu ja Türgi vahel. „Türgis on president Erdogani juhtimisel toimunud hääletu islamistlik riigipööre ja see riik on selgelt see kanal, mille kaudu radikaliseerunud islam jõuab Euroopasse. On hullumeelsus anda islamistidele veel üks legaalne kanal Euroopa üleujutamiseks. Juba praegu voolab Euroopasse tuhandeid immigrante päevas,“ ütles Helme.

UU

Foto: AP