Massimigratsiooni viljad: Taani ja Saksamaa pidasid kinni 14 terrorismis kahtlustatavat

Maailm,
Taani politsei. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

Taani ja Saksamaa pidasid kinni 14 isikut, keda kahtlustatakse terrorirünnaku ettevalmistamises.

Kõik kahtlusalused, välja arvatud üks, võeti kinni Taanis. Kolm neist on Süüriast pärit 30-ndates eluaastates vennad. Vahi alla võetud isikuid kahtlustatakse terrorirünnaku ettevalmistamises ning katses hankida selle tarbeks nii lõhkeainet kui relvi.

Taani ja Saksa võimud teatasid neljapäeval kaheksast kinnivõtmisest ning reedel lisandus veel kuus, ütles Taani politsei. Taani julgeoleku- ja luureteenistus PET annab reedel juhtumi kohta pressikonverentsi.

Saksa võimud teatasid varem kolmest kinnivõtmisest – kahest Taanis ja ühest Saksamaal. Nad ütlesid, et kahtlusalused ostsid jaanuaris mitu kilogrammi kemikaale, mida saab kasutada lõhkeseadeldiste valmistamiseks.

Saksamaal Dessau-Rosslaus korraldatud läbiotsimisel leiti 10 kilogrammi musta pulbrit. (STT–AP–Baltic News Service)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused