Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Massiprotestides väljendub inimeste väsimus koroonapiirangutest

21.11.2021
Rahutused Rotterdamis.
© Scanpix

Kui jälgida uudiseid, siis näeb, et kogu maailmas kasvavad riikide sisepinged valitsuste seatud piirangute tõttu. On piirangud õigustatud või mitte, on alati vaieldav, kui fakt on see, et paljudes riikides on pinged kõrgel.

Prantsusmaa saatis laupäeval oma Kariibi merel asuvasse Guadeloupe ülemerepiirkonda kümneid politseinikke, eriüksuslasi ja terrorismivastase võitluse ametnikke, teatasid võimuesindajad. Otsus langetati pärast öiseid rüüstamisi ja süütamisi koroonapiirangute vastaste meeleavalduste käigus. Protestijad blokeerisid teid ja süütasid autosid.

Viinis kogunesid laupäeval tuhanded inimesed avaldama meelt pärast seda, kui Austria valitsus kuulutas seoses koroonaviiruse kiire levikuga välja esmaspäeval algavad lukustusmeetmed.

Uudisteagentuuri AFP hinnangul avaldas Austias meelt umbes 40 000 inimest. Mõned meeleavaldajad kandsid kollast tähte, millel oli kiri “pole vaktsineeritud”, millega viidati Taaveti tähele, mida juute sunnniti natside ajal kandma.

Austria läheb lukku esmaspäeval ja piirangud kestavad esialgu 10 päeva, seejärel hinnatakse olukorda uuest. Lukustus kestab valitsuse kinnitusel kõige enam 20 päeva.

Viirusemeetmete vastaseid meeleavaldusi toimus ka teistes Euroopa riikides, näiteks Šveitsis, Horvaatias, Hollandis ja Itaalias. Austraalias tuli Sudney tänavatele koroonapiirangute vastu protestima umbes 10 000 inimest.

Hollandis Rotterdamis kasvasid koroonapiirangute vastased meeleavaldused reede õhtul üle vägivaldseteks rahutusteks, politsei avas protestijate pihta tule ja seitse inimest sai viga.  Uudisteagentuuri AFP ajakirjaniku kirjeldusel loopisid meeleavaldajad Haagis politseinikke kivide ja kättejuhtuvate esemetega ka laupäeva õhtul.

Pärast vägivalda Rotterdami meeleavaldusel otsustasid korraldajad Hollandis Amsterdamis toimuma pidanud protesti ära jätta, kuid sellele vaatamata kogunes keskväljakule tuhandeid inimesi, kes marssisid rahumeelselt tänavail politsei valvsa pilgu all.

Meeleavaldusi seostatakse erinevate poliitiliste jõududega, kuid ilmselge on see, et inimesed on piirangutest väsinud. Vägivald aga kaasneb enamiku suurte meeleavaldustega – see oli nii ka “kollaste vestide” ja Black Lives Matteri protestide ajal. (BNS)