Matteo Salvini: Itaalia ei saa olla Euroopa põgenikelaager

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Itaalia siseminister Matteo Salvini lubas riigi immigratsioonipoliitikas korra majja lüüa ja teebki seda.

Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles pühapäeval, et vaja on tervet mõistust, peatamaks riigi olemist Euroopa pagulaslaagriks.

Siseminister külastas migratsioonikeskust riigi lõunaosas. “Itaalia Sitsiilia ei saa olla Euroopa pagulaslaagriks,” ütles Salvini Sitsiilia linnakeses Pozzallos rahvale kõneledes. “Mitte keegi ei võta minult veendumust, et ebaseaduslik sisseränne on äritegevus ja nähes inimesi teenimas raha laste pealt, kes lähevad surema, lähen ma raevu,” lisas minister.

Itaaliasse saabus alles reede õhtul päästelaeva pardal 158 ebaseaduslikku sisserändajat. Migrandid toimetas Sitsiilia rannikule prantslaste abiorganisatsiooni laev Aquarius, vahendab BNS.

Salvini on lubanud esimese asjana muuta riigi migratsioonipoliitikat. Minister ütles ajakirjanikele, et ta tahab vähendada Itaaliasse saabuvate migrantide arvu, suurendada deporteerimist ja kärpida riigi kulutusi migrantidele.

Valitsuse moodustanud erakonnad on lubanud peatada “ebaseadusliku migratsiooniäri” ja astuda samme smugeldajate võrgustike lõhkumiseks. Samuti tahab uus valitsus kiirendada ebaseaduslike sisserändajate väljasaatmist.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused