Matteo Salvini ja Liiga on suutnud suure osa Itaaliast enda selja taha koondada

Rubriik Maailm On
- Updated
©FB
Matteo Salvini tegevus on teinud ta enneolematult populaarseks uue Euroopa ja Itaalia liidriks.

Itaalia siseministri Matteo Salvini juhitud Liiga toetus on tõusnud juba ligi 40%-ni, mis tähendab seda, et Liigast võib saada II maailmasõja järgselt kõige populaarsem partei Itaalias.

Il Giornales avaldatud SWG uurimisküsitluse kohaselt on Liiga toetusprotsent praegu 38 ja liigub tõusvas joones. Liiga koalitsioonipartneri Viie Tähe Liikumise toetus on aga 2018. aasta üldvalimistega võrreldes langenud ligi poole võrra ja on nüüd ainult 17,3% (valimistel koguti 31,1% häältest). Teisele kohale on tõusnud hoopis vasakpoolne Demokraatlik Partei (PD) (22%). Ka mais toimunud Euroopa Parlamendi valimistel oli PD Liiga järel teisel kohal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küsitluste tulemused näitavad selget trendi, samas kui Itaalia valitsuskoalitsiooni tervis ei ole kõige parem. Viie Tähe Liikumise juhi Luigi Di Maio ja Liiga juhi Matteo Salvini vaated on mitmetes küsimustes kardinaalselt erinevad ja juba on ka spekuleeritud selle üle, et koalitsioon võib sügisel laguneda. Sel juhul ootavad Itaaliat ees ennetähtaegsed üldvalimised.

Viimastel kuudel on Itaalia siseminister Matteo Salvini pidanud raevukat võitlust nn abiorganisatsioonide päästelaevadega, kes inimkaubitsejatega koostöös korjavad Vahemerel üles paadipõgenikke. Salvini on keelanud laevadele sissepääsu Itaalia sadamatesse, kuid seda keeldu on ebaseaduslikult ka ignoreeritud.

Hiljuti korjas Itaalia rannavalve alus Gregoretti merest 140 migranti, kes lubati peale pikki läbirääkimisi lõpuks Sitsiilias maale, kuna viis Euroopa Liidu riiki (Prantsusmaa, Saksamaa, Portugal, Luksemburg ja Iirimaa) olid nõus need migrandid vastu võtma.

Salvini kirjutas kommentaariks Twitteris: „Olukorras, kus miljonid itaallased on töötud, on minu kohus piirata siia tulevate migrantide arvu.“

Möödunud nädalal Prantsusmaa siseministrile Christophe Castanerile saadetud kirjas teatas Salvini, et Itaalia ei kavatse enam olla Euroopa massiimmigratsiooni peamine koormakandja. „Prantsusmaa ja Saksamaa ei saa otsustada migratsioonipoliitika üle, ignoreerides kõige suurema koorma all olevaid riike nagu Itaalia ja Malta,“ kirjutas Salvini.

„Aitab otsustest, mis on langetatud ainult Pariisis ja Berliinis. Itaalia ei ole enam valmis võtma vastu Euroopasse saabuvaid immigrante. Itaalia ei ole enam Brüsseli, Pariisi ja Berliini põgenikelaagriks.“

Allikas: Il Giorno, Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused