Matteo Salvini kutsus Liiga suurkogul looma Euroopa migratsioonivastast liitu

Maailm,
©AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA
Matteo Salvini on Viktor Orbani kõrval saamas kristliku Euroopa vastupanuliidriks.

Itaalia on koos Ungari ja Poolaga saamas Euroopa ainuõige tee kujundajateks, Matteo Salvini aga Viktor Orbani kõrval kristliku taustaga maailma üheks vastupanuliidriks.

Itaalia siseminister Matteo Salvini kutsus pühapäeval oma võiduka erakonna Liiga iga-aastasel suurkogu üles looma üleeuroopalist liitu massilise sisserände vastu, olles eelnevalt deklareerinud, et selle riigi sadamad on vabaühenduste laevadele suletud.

“Ma mõtlen liigade Liigale Euroopas, mis ühendab vabu liikumisi, mis soovivad kaitsta oma piire ja oma laste heaolu,” ütles Salvini partei viiendal kongressil Põhja-Itaalia sadamalinnas Pontidas, vahendab BNS.

Üritusel osales umbes 50 000 inimest kogu Itaaliast, teatas kohalik meedia, keda oli kohale toonud Salvini “itaallased ennekõike” üleskutse. “See on kirjeldamatu tunne,” lausus Salvini rahvahulgale,

“Ma kavatsen ringi reisida pealinnades ja mitte üksnes Euroopa omades, et luua alternatiivi sellele Euroopale, mis on rajatud ekspluateerimisele ja massilisele sisserändele,” lubas Liiga liider.

Itaalia jõudmine immigratsioonivastaste riikide perre lubab loota, et Euroopa hävitamine immigrandiuputusega leiab oma lõpu. EKRE võimule tulles liitub ka Eesti selle blokiga.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused