Matteo Salvini on läinud ja surmav inimkaubandus Itaalia vetes on jällegi hoos

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kõik need, kes mingilgi määral soodustavad selliste paadikestega tormisele merele minekut, on kurjategijad. Migrantide paat Vahemerel.

Vahemerele on taas ilmunud nii vabaühenduste kui ka migrantide laevad-paadid, Itaalia korjab taas migrante kokku ja tulemuseks on uppumissurmade kasv.

Ametlike andmete järgi vähenes Matteo Salvini siseministriks olles migratsioon läbi Itaalia märgatavalt, sest kuna inimkaubitsejatel polnud lootust oma lastist lahti saada, siis nad kas suundusid mujale või jäid paadid üldse kaldast lahti lükkamata – inimesed vähemalt ei hukkunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd korjab Itaalia rannavalve taas migrante kokku, paljud inimesed küll pääsevad ja jõuavad “tõotatud maale”, kuid kasvab ka külma merehaua leidjate arv.

Itaalia rannavalve päästis laupäeval Vahemerel 149 migranti, kelle alus oli Lampedusa saare lähedal tugevas tuules ja lainetuses ümber läinud, kirjutab BNS.

Rannavalve asus nelja mootorpaadiga tegutsema pärast ühe kohaliku elaniku teadet, et meremiili kaugusel Lampedusa saarest on näha hulpimas umbes 10 meetri pikkust ümberläinud paati.

Pärast seda, kui migrandid olid maale toodud, teatasid üks liibüalane ja etiooplane, et nende naised on jäänud kadunuks. Rannavalve otsis õnnetuspiirkonna mootorpaatide, helikopteri ja lennukiga läbi, kuid ei leidnud kedagi.

Itaalia uudisteagentuur ANSA teatas hiljem, et migrandid olid võimudele öelnud, et paadis oli Liibüas teekonda alustades 169 inimest. See tähendab, et kuni 20 inimest võib olla kadunud.

Itaalia siseministeerium teatas laupäeval, et ühele smugeldusalusele 213 kokku korjatud migrandiga pardal anti luba siseneda Messina sadamasse Sitsiilias.

Praegu on Vahemerel talvetormide aeg, kus on võimalik juba kalda ääreski hukkuda, seega oleks õigem, kui paadid teele ei lähekski – aga seda ainuvõimalust inimesi säästa liberaalne Lääs ei toeta. Uus Itaalia valitsus on seega andnud vabad käed nii migratsioonile, inimkaubandusele kui ka surmavikatile. (AP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused