Matteo Salvini Saksa kolleegile: võtke oma lipud maha alustelt, mis aitavad inimkaubitsejaid

Itaalia siseminister Matteo Salvini kohtumas karabinjeeridega.

Itaalia Lampedusa saare lähistel jätkub vastasseis immigratsioonivastase valitsuse ja migrandikorjeühenduste vahel, sest viimased kasutavad oma tegemistes piraatlikke võtteid.

Saksa siseminister Horst Seehofer kirjutas oma kolleegile Matteo Salvinile, paludes muuta oma rändepoliitikat. “Ma palun teil tungivalt muuta oma seisukohta Itaalia sadamate sulgemise osas. Migrante päästvad alused ei tohiks jääda Vahemerele hulkuma, olenemata sellest, kes nende omanikud on” lisas Saksamaa minister, viidates valitsusvälistele organisatsioonidele.

«Kas Saksamaa valitsus palub mul avada Itaalia sadamad päästelaevadele? Absoluutne ei! Palume Merkeli valitsusel Saksa lipud maha võtta laevadelt, mis aitavad inimkaubitsejaid ja -smugeldajaid, ning oma kodanikud koju tagasi viia, sellised, kes eiravad Itaalia seadusi,” vastas Itaalia siseminister Matteo Salvini.

Ühe vabaühenduse laev tõi laupäeval Itaalias Lampedusa saarel asuvasse sadamasse 41 merehätta jäänud paadipõgenikku. See on juba teine laev, mis eiras siseminister Matteo Salvini korraldust Itaalia sadamad neile sulgeda.

Sadamasse saabus ühenduse Mediterranea laev Alex, mis seilab Itaalia lipu all. Teda ootasid vastas suured politseijõud,  alusel kaks päeva olnud põgenikud on jätkuvalt laeval.

Kui Itaalia avaks taas oma sadamad, koguks massimigratsioon taas uut jõudu ja üha rohkem paate lükataks Vahemere lõunakaldalt lahti, ning üha rohkem põgenikke saaks surma. Või algaks lausa ametlik migrantide ülevedamine.

Tuneesia rannikult leiti 14 Euroopasse pürginud sisserändaja laibad, teatas laupäeval kohalik Punane Poolkuu. Inimkaubitsejad saadavad migrandid merekõlbmatute paatidega Vahemerele, teades, et vabaühenduste laevad on ootamas, kuid alati need õigeks ajaks kohale ei jõua.

Allikad: BNS, Il Messaggero

Kommentaarid