Matvijenko ähvardab: Venemaa jätkab mittekodanike kaitsmist Baltimaades

Rubriik Maailm On
- Updated

Venemaa jääb kaitsma oma kodanike ja ka kaasmaalaste, sh Baltimaades elavate kodakondsuseta isikute õigusi, ütles Vene föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko.

“Me jääme kaitsma oma kodanike seaduslikke õigusi ja huve, samuti välismaal elavaid kaasmaalasi. Pole saladus, et näiteks Lätis ja Eestis elab praegu umbes 300 000 kaasmaalast, kel on “mittekodanike” alandav seisus,” ütles Matvijenko föderatsiooninõukogu esinaise juures asuva kodanikuühiskonnaga asutistega koostöö tegemise nõukogu istungil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnutsi elavad nad de facto rahvusliku eraldatuse tingimustes, olles mitte ainult tõrjutud poliitikast, vaid neil takistatakse ka mitme rahvusvahelistes lepingutes ja inimõiguste konventsioonis tagatud pakilise õiguse kasutamist.

Matvijenko sõnutsi “inimõiguste põhjendamatu politiseerimine loob rahvusvahelises koostöös tõsiseid takistusi”.

“Kuid vaatamata lahkarvamustele välispartneritega hulgas küsimustes, ei kavatse Venemaa lahkuda rahvusvahelise õiguse väljast,” rõhutas ta, lisades, et Venemaa jätkab igakülgselt üleilmsete murede lahendamist ja kriiside ületamise korraldamist.

Eestis on määratlemata kodakondsusega inimeste arv pärast iseseisvuse taastamist kordades vähenenud. Kui 1991. aastal moodustas määratlemata kodakondsusega inimeste osakaal rahvastikust üle 30 protsendi, siis praegu on see alla seitsme protsendi.

Eestis on määratlemata kodakondsusega inimestel võimalik oma lastele taotleda kodakondsust lihtsustatud korras.

BNS 

Fotol 9. mai 2015 tähistamine Ida- Virus, pealtnägija saadetud ülesvõte

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused