Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Matvijenko ähvardab: Venemaa jätkab mittekodanike kaitsmist Baltimaades

05.12.2016
Laadime sisu...

Venemaa jääb kaitsma oma kodanike ja ka kaasmaalaste, sh Baltimaades elavate kodakondsuseta isikute õigusi, ütles Vene föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko.

“Me jääme kaitsma oma kodanike seaduslikke õigusi ja huve, samuti välismaal elavaid kaasmaalasi. Pole saladus, et näiteks Lätis ja Eestis elab praegu umbes 300 000 kaasmaalast, kel on “mittekodanike” alandav seisus,” ütles Matvijenko föderatsiooninõukogu esinaise juures asuva kodanikuühiskonnaga asutistega koostöö tegemise nõukogu istungil.

Tema sõnutsi elavad nad de facto rahvusliku eraldatuse tingimustes, olles mitte ainult tõrjutud poliitikast, vaid neil takistatakse ka mitme rahvusvahelistes lepingutes ja inimõiguste konventsioonis tagatud pakilise õiguse kasutamist.

Matvijenko sõnutsi “inimõiguste põhjendamatu politiseerimine loob rahvusvahelises koostöös tõsiseid takistusi”.

“Kuid vaatamata lahkarvamustele välispartneritega hulgas küsimustes, ei kavatse Venemaa lahkuda rahvusvahelise õiguse väljast,” rõhutas ta, lisades, et Venemaa jätkab igakülgselt üleilmsete murede lahendamist ja kriiside ületamise korraldamist.

Eestis on määratlemata kodakondsusega inimeste arv pärast iseseisvuse taastamist kordades vähenenud. Kui 1991. aastal moodustas määratlemata kodakondsusega inimeste osakaal rahvastikust üle 30 protsendi, siis praegu on see alla seitsme protsendi.

Eestis on määratlemata kodakondsusega inimestel võimalik oma lastele taotleda kodakondsust lihtsustatud korras.

BNS 

Fotol 9. mai 2015 tähistamine Ida- Virus, pealtnägija saadetud ülesvõte