Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Medvedev ähvardab: Moskva kaitseb venelaste huve ja õigusi igas ilmanurgas

29.08.2016
Russian Prime Minister Dmitry Medvedev delivers a speech as he takes part in the awarding of new cars to Russian Olympic medallists returning home from the 2016 Rio Olympics in the Moscow’s Kremlin

Vene peaminister Dmitri Medvedev kinnitas, et Venemaa jääb alati ja kõikjal kaitsma oma kaasmaalaste õigusi ja huvisid kohalike võimude tagakiusamise eest.

“Meie jaoks on kõige tähtsam ülesanne kaitsta Venemaa kodanike huvisid ja õigusi välismaal … olgu see näiteks ema kaitsmine, kellele teise riigi võimud ei taha anda tagasi last, või sunniviisiline vene koolide üleviimine muukeelsele õppele, või abi meie kodanikele, kelle teise riigi võimud on ebaõiglaselt vangi mõistnud,” ütles Medvedev esmaspäeval.

Valitsusjuht ütles kohalolijate poole pöördudes, et “me hakkame kaitsma teie õigusi ja huvisid ükskõik millises maailma nurgas, kaitsma kohalike võimude ja organisatsioonide tagakiusamise ja ahistamise eest.”

“Venemaa on maailma tugevaimaid ja mõjukaimaid riike. Me suudame kaitsta oma inimesi, oma kodakondsust, oma ajalugu ja kultuuri. Tahan, et te tunneksite iga hetk, et teie seljataga on Venemaa – riik, kes enda omasid ei hülga nagu ei jätnud Lõuna-Osseetiat ja Krimmi,” ütles peaminister.

Interfax-BNS

FOTO: Reuters