Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meedia on kajastanud Trumpi uudiseid positiivselt vaid 3%-l juhtudest

-
04.03.2017
Laadime sisu...

Meediaanalüüsiga tegelev sõltumatu keskus Media Tenor viis vahemikus 20. jaanuar kuni 17. veebruar läbi uuringu mille käigus vaadeldi lähemalt 370 erinevat meediakajastust USA presidendi Donald Trumpi kohta saadetes „NBC Nightly News”, „CBS Evening News” ja Fox News’i „Special Report”.

Selgus, et kanalitel NBC ja CBS olid vaid 3% Trumpi kajastavatest uudistes positiivsed, 43% olid negatiivsed ja 54% neutraalsed. Fox News kanali puhul olid arvud veidi teistsugused: 25% uudistest olid negatiivsed, 12% positiivsed ja ülejäänud olid neutraalsed.

See tähendab, et ühe positiivse loo kohta avaldati 15 negatiivset lugu, ehkki Fox kanali puhul oli kajastatus siiski pisut enam tasakaalus. Negatiivsetest kajastustest hoolimata näitavad arvamusküsitlused, et Trumpi toetajate arv on püsinud stabiilsena ja suur osa valijatest nõustub sellega, et meedia kohtleb Trumpi liiga vaenulikult.

Asepresident Pence ütles aga kanalile MSNBC antud intervjuus, et ajakirjanikud petavad ennast, kui arvavad, et Trump jätab võitluse meediaga sinnapaika. Seda ütles ta viidates Trumpi viimasele kõnele, mida üleüldiselt peeti sisukaks kõneks ja millesse suhtus positiivselt 78% ameeriklastest. Selle kõnega näitas Trump – ilma ajakirjandusliku filtrita –, et suudab käituda ja tegutseda nagu presidendile kohane. Sisuliselt paljastas president lünkühenduse meedia/eliidi/oma vastaste leeri ning ülejäänud riigi vahel ja sellel võib olla väga oluline ning püsiv poliitiline mõju.

Allikas: Townhall  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AP/Scanpix -Trumpi pooldajate toetusdemonstratsioon New Yorgis 4. märtsil