Meedia on kajastanud Trumpi uudiseid positiivselt vaid 3%-l juhtudest

Maailm,
- Updated

Meediaanalüüsiga tegelev sõltumatu keskus Media Tenor viis vahemikus 20. jaanuar kuni 17. veebruar läbi uuringu mille käigus vaadeldi lähemalt 370 erinevat meediakajastust USA presidendi Donald Trumpi kohta saadetes „NBC Nightly News”, „CBS Evening News” ja Fox News’i „Special Report”.

Selgus, et kanalitel NBC ja CBS olid vaid 3% Trumpi kajastavatest uudistes positiivsed, 43% olid negatiivsed ja 54% neutraalsed. Fox News kanali puhul olid arvud veidi teistsugused: 25% uudistest olid negatiivsed, 12% positiivsed ja ülejäänud olid neutraalsed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See tähendab, et ühe positiivse loo kohta avaldati 15 negatiivset lugu, ehkki Fox kanali puhul oli kajastatus siiski pisut enam tasakaalus. Negatiivsetest kajastustest hoolimata näitavad arvamusküsitlused, et Trumpi toetajate arv on püsinud stabiilsena ja suur osa valijatest nõustub sellega, et meedia kohtleb Trumpi liiga vaenulikult.

Asepresident Pence ütles aga kanalile MSNBC antud intervjuus, et ajakirjanikud petavad ennast, kui arvavad, et Trump jätab võitluse meediaga sinnapaika. Seda ütles ta viidates Trumpi viimasele kõnele, mida üleüldiselt peeti sisukaks kõneks ja millesse suhtus positiivselt 78% ameeriklastest. Selle kõnega näitas Trump – ilma ajakirjandusliku filtrita –, et suudab käituda ja tegutseda nagu presidendile kohane. Sisuliselt paljastas president lünkühenduse meedia/eliidi/oma vastaste leeri ning ülejäänud riigi vahel ja sellel võib olla väga oluline ning püsiv poliitiline mõju.

Allikas: Townhall  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AP/Scanpix -Trumpi pooldajate toetusdemonstratsioon New Yorgis 4. märtsil

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused