Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: hea kolleeg Pärtel-Peeter, kas sa ka tead, et kavandad pogrommi?

-
01.04.2024

Nagu teatasid täna mitmel korral ETV hommikused uudised, Isamaa Tallinna piirkonna juht Riina Solman ja reformierakonna delegatsiooni juht Pärtel-Peeter Pere rääkisid tänases Terevisiooni hommikusaates, et Tallinna võimukõnelustel osalejad on ühel meelel, et linnameediat tuleb oluliselt kärpida, alles jäävad tõenäoliselt vaid linnaosalehed. Eesmärk on nende sõnul vähendada vene mõjuvälja.

Pärtel-Peeter Pere:

„Pealinn ja Stolitsa, need propagandalehed, need me saadame täiskoosseisus (maialt irvitab – I.M.) laiali, Tallinna TV märksõna all – see, et tellitakse saateid, et ostetakse kalli raha eest sisuturundust venekeelses meedias väga palju – ka selle saadame laiali, seda jama ei ole tarvis.“

Ei ole tõesti tarvis, hea volikogu kolleeg Pärtel-Peeter, ja on tõesti jama, nõus. Aga see on teatud mõttes väga ohtlik asi, kui te hakkate Stolitsat laiali saatma.

Kui vaadata ja märgata, kes teenivad Stolitsa ja linnameedia venekeelse tiiva pealt elatist, kes on toimetajad ja reporterid, kelle firmadelt „ostetakse kalli raha eest siseturundust venekeelses meedias väga palju“, siis võib avastada, et seal on inimeste etniline koosseis erakordselt ühtlane, ehk sama, mis on ka Tallinna võimuladviku „vene tiivas“, ehk mitte ühtegi venelast.

Kas kerkiv koalitsioon kavandab midagi veretu holokausti taolist, tohiks küsida?

Kuna nendes etnopõhistes repressioonides osaleb parteipõhiselt ka Toompeal valitsev koalitsioon täies koosseisus, ja see Kaja Kallase valitsus annab venekeelsele erameediale igal aastal miljoni, siis kas ei oleks Eestit ja nüüd ka Tallinnat valitseva poliitilise bloki püha kohus anda nende poolt tänavale visatavatele ajakirjanikele tööd näiteks vene Postimehes ja eriti vene Delfis, kus on ennast sisse seadnud terve tšeljabinsklaste kogukond, paljud neist umbkeelsed ja putinimeelsed? Stolitsa ja venekeelse linnameedia kõik töötajad oskavad ju erinevalt sissesõitnutest eesti keelt ja on EV kodanikud. Mis õigusega te nõnda kotite EV kodanikest Eesti kohalikke ajakirjanikke, Kaja Kallas? Miks te tellite siia vene karupersest pärit eriti fanaatilisi ja piiratuid politrukke?

Kuid rus.delfiski tekiks kaadrite vahetamisel sama probleem, mis ka Stolitsa töötajate vallandamisel: sealgi oleks see etniline, kuna sealgi ei kohta te mitte ühtegi venelast, vaid ikka Stolitsa töötajate hõimuvellesid.

Nii et tule mõistusele, Pärtel-Peeter Pere, sa kavandad ju tõelist pogrommi. Sa võiksid rääkida silmast silma Beškinaga ja paluda nõu, saada aru, kuidas maailmas asjad tegelikult käivad, enne kui võtab otsustavalt sõna oma kogukonna nimel Alla Jakobson.

Aga siis on juba hilja ja sa pead lahkuma poliitikast antisemiidi märgiga, mis ei aegu iial.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: Eesti pealinna hundid einestavad täna patuoinaga