Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: leedulased ja poolakad takistavad venelaste sigimist

-
09.06.2024

Venemaa patriarh Kirill on kahtlemata intellektuaalne hiiglane. Tema erakordne võime leida loogikat ja seoseid seal, kus kõik teised neid ei näe, väärib tunnustust ka Eestis, kus see tegelane ei ole eriti populaarne, kuna põlvneb KGB-st, õnnistab sõjakuritegusid, terrorit ja genotsiidi.

See aga ei tähenda, et ta pole nutikas inimene, vastasel juhul tal poleks sellist uhket Mercedest, kuldset Rolexit, jahtlaeva, kinnisvara, sunnismaiseid jne.

Esinedes täna Kaliningradi metropoolia vaimulikkonna ees, märkis Kirill (Gundjajev), et Kaliningradi regioon on välja suremas. Tema sõnul ületas seal 2023. aastal suremus sündivust 4000 inimese võrra – suri 11 028, sündis 7020 elanikku.

Kirilli hiilgav loogika ja analüütiline võimekus avaldusid selles, et ta leidis Kaliningradi oblasti elanikkonna kahanemise põhjuse.

„Kaliningradi oblasti jaoks on elanikkonna kadu geopoliitiline probleem, kuna meie oblast on eksklaav, mida ümbritsevad Venemaasse pahatahtlikult suhtuvad riigid,“ selgitas Kirill. Kes ei tea isegi seda, et Kaliningradi oblast ei ole mitte eksklaav, vaid pooleksklaav.

Isegi selline Kremli ruupor nagu ajaleht „Moskovski Komsomolets“ lubas endale sarkastilise pealkirja „Patriarh Kirill sidus ebasõbralike riikidega sündivuse langemist Kaliningradi oblastis“.

Nii et venelased segavad Leedus ja Poolas GPS-i, poolakad ja leedulased aga häirivad vastuseks venelaste suguelu.

Kui nüüd tõsiselt, siis vene õigeusukirik õpetab: „Inimene ei saa määrata, palju tal tuleb lapsi, sest seda määrab jumal. Palju Tema saadab, nii palju peabki olema.“

Niisiis „ebasõbralikud riigid“ ei puutu asjasse. Pigem siis ennast igaveseks valitsejaks kuulutanud kiilakas tsaar, kes vajaks rohkem oma alamate lapsi tulevaseks kahurilihaks.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: kuidas ma hääletamas käisin