Merkel ütleb immigrantidele: “Willkommen!”, sakslased aga nõuavad “Gib uns Waffen!”

Püstol

Sakslased on hakanud relvastuma, soetades üha enam enesekaitsevahendeid, ning isegi riigistruktuurid tunnistavad, et see on seotud massiimmigratsioonist tingitud kuritegevuse kasvuga.

2017. aasta jooksul sai relvaloa 557 560 inimest, mis on ligikaudu poole rohkem kui aasta varem. Relvamüüjad tunnistavad, et nõudlus kurjategijate tõrjumiseks mõeldud vahendite järele kasvas hüppeliselt pärast 2015. aasta novembri terrorirünnakuid Pariisis ning 2016. aasta saabumise ajal Kölni ja mitut teist linna tabanud seksuaalrünnakute lainet, vahendab Eesti rahvusringhääling.

“Pärast 2015. aasta novembris Pariisis Bataclani kontserdisaalis toimunud terrorirünnakut voolas üle Saksamaa ebakindluse laine,” nentis Saksamaa relvatootjate- ja müüjate assotsiatsioon.

Paljud inimesed tunnevad üha rohkem, et riigivõim ei suuda oma kodanikke piisavalt kaitsta ning seetõttu on nad turvalisuse tagamist oma õlule võtmas. Sakslaste meeleolu on langetanud ka politseis toimuvad kärped.

Halvenenud julgeolekuolukorra põhjusena nähakse immigrante, keda 2015. aasta rändekriisi ajal massiliselt riiki saabus. 2016. aastal kahtlustati kuritegudes 174 438 immigrandina määratletud inimest. Immigrantideks nimetatakse selles statistikas nii varjupaigataotlejaid, pagulasi kui ka ebaseaduslikke sisserändajaid. Võrreldes 2015. aastaga kasvas kuritegudes kahtlustatud immigrantide arv 52,7 protsenti.

Näiteks leidis jaanuari keskpaigas Baden-Württembergi liidumaal asuvas Schorndorfi linnas aset vastasseis politseinike ja kokku umbes 1000 noormehe vahel, kes teadlikult korda rikkusid. Võimud on kinnitanud, et suurem osa noortest olid sisserändaja taustaga. Registreeriti ka seksuaalse iseloomuga ahistamisi või ründamisi.

Ka Eestis on relvaseaduse muutmise eelnõu praegu Riigikogu õiguskomisjonis menetluses, kusjuures siseministeerium teatas aasta aega tagasi põhjusena: “Relvaseaduse muutmine on seotud rahvusvahelise julgeolekuolukorra muutumisega – Euroopat tabanud rändekriis ja terrorirünnakud on tinginud vajaduse analüüsida ja tõhustada Eestis kehtivat relvapoliitikat.” Rahvuskonservatiivid on seejuures ohuna näinud sotside kontrolli all oleva ministeeriumi püüet relvistustada sel moel elanikkonda, et vältida relvade kasutamist enesekaitseks massiimmigratsioonist tingitud kuritegevuse kasvu korral.

Kommentaarid