Merkeli asüülipoliitika äraspidine sümbol, teismelise vägistanud ja mõrvanud iraaklane läks eluks ajaks türmi

Mõrvari püüdsid kurdi võitlejad kinni Põhja-Iraagis ja ta toodi pikemate tseremooniateta kohe Saksamaale tagasi.

Merkeli immigratsioonipoliitika tulemusel said sakslased enda kaela migrantidest lähtunud vägivallalaine, mis algas Kölni käperdamisööst ja on viinud paljude jälkide kuritöödeni.

Saksa kohus mõistis kolmapäeval iraaklase eluks ajaks vangi teismelise tüdruku vägistamise ja mõrvamise eest, mis andis hoogu meeleavaldustele rändepoliitika vastu vastu.

14-aastase Susanna Maria Feldmani jõhker mõrv tõi kaasa erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) ja veel paljude sakslaste protesti kantsler Angela Merkeli asüülipoliitika vastu. Paljude vaatlejate arvates oli see üks neistkuritöödest, mis sakslased lõplikult vihale ajas – teiseks oli sisserändajate veretöö Chemnitzis.

Ali Bashar (22), kelle asüülitaotlus varem tagasi lükati, mõisteti mõrvas süüdi ja talle määrati eluaegne vanglakaristus. Kohtunik Jürgen Bonk leidis ka, et kuritöö on erakordselt ränk, mis tähendab, et Basharil pole 15 aasta pärast õigust taotleda tingimisi vabastamist.

Bashar peksis, vägistas ja kägistas surnuks koolitüdruku Wiesbadeni linnas mullu 23. mail. Hiljem saatis ta Susanna nutitelefonilt ka sõnumeid, et ta sõitis Pariisi. Surnukeha leiti 6. juunil madalast hauast. Tolleks ajaks oli Bashar ja tema pere Saksamaalt tagasi Iraaki läinud.

Süüaluse pidasid hiljem kinni kurdi väed ning kuigi Berliinil ja Bagdadil pole ametlikku väljaandmise lepet, viidi ta tagasi Saksamaale. Bashar on kohtu all ka teises kaasuses, kus teda süüdistatakse 11 aastase tüdruku vägistamises, vahendab BNS.

Kuigi kohtus tunnistust andnud psühhiaater ütles, et Basharil on isiksusehäire ja ta pole empaatiaks võimeline, võib eeldada, et sõdivatest maadest sellised mehed tulevadki, ning nende ohvriks langevad noored neiud, kellele vasakliberaalid on sisendanud, et tegu on kõigest õnnetute inimestega.

Kommentaarid