Metroos meenutatakse kreeklastele Saksa okupatsiooni

Maailm,
- Updated
ateena metroo

Kreeka ja Saksamaa vahelised võlakriisist ajendatud pinged on jõudnud uuele tasemele. Ateena metroos mängivad nüüd videoklipid, mis meenutavad kreeklastele Saksa okupatsiooni Teise maailmasõja ajal, kirjutab Der Spiegel.

Projektile on oma heakskiidu andnud viis ministeeriumi, sealhulgas turismiministeerium.

Klipis kasutatakse salvestusi 1941. aasta aprillist, kui oma liitlase Itaalia abistamiseks okupeerisid Saksa väed Kreeka. Näidatakse mustvalgeid kaadreid Teise maailmasõja aegsest Saksa sõjatehnikast ja sõduritest.

Metroos näidatav klipp jõuab päevas hinnanguliselt miljoni inimeseni. See iseloomustab märtsis Kreeka kaitseministeeriumi poolt välja kuulutatud strateegiat, mille kohaselt kreeklaste teadmisi sakslaste kuritegudest tuleb tõsta.

Kreeka vasakpoolne peaminister Aléxis Tsípras on alates märtsikuust nõudnud Saksamaalt reparatsioone Teise maailmasõja käigus toimunud okupeerimise eest. Saksamaalt nõutakse ligikaudu 332 miljardit eurot, mis oleks Kreekale piisav, et ära maksta suur osa oma võlgadest.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused