Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mida oligi oodata – Göteborgis kasvas Black Lives Matter meeleavaldus üle märatsemiseks

-
07.06.2020
Vägivald jõudis Ameerikast multikultuursesse Rootsi.
© EPA/Scanpix

Rassismivastasusel on kombeks vägivallaks muutuda – Rootsis Göteborgis kasvas Black Lives Matter meeleavaldus pühapäeval üle märatsemiseks, kus politsei pihta loobiti pudeleid ja lõhuti kohaliku kaubanduskeskuse aknaid.

Tänavasillutisest välja kangutatud kividega esialgsetel andmetel korrakaitsjaid ei rünnatud. Hulk inimesi on kinni peetud, märkis politsei.

Üritusel osales pärastlõunal üle 2000 inimese, mistõttu politsei andis korralduse see lõpetada. Enam kui 50 inimese kogunemine on Rootsis koroonapandeemia tõttu keelatud.

Rahutused algasid kohe pärast politsei korraldust. Suur osa protestijaid jätkas meeleavaldust, marssides läbi kesklinna.

Seejärel kogunes osa meeleavaldajaid kesklinnas asuvale väljakule, kus nad põlvitasid maha ja nõudsid politseinikelt  sama. Olukord pingestus kui korrakaitsjad nende nõudmist ei järginud ja tõukasid seda välja pressima tulnud protestijaid eemale.

Väiksem seltskond märatsejaid kogunes lähedalasuvasse parki, kuhu saadeti rohkesti politseinikke. Parki kogunenud asusid korrakaitsjatega tüli norima, loopisid nende pihta pudeleid ja tagusid nende autosid. Märatsemine pargis õhtul jätkus.

Vandaalid võtavad liberaalses Euroopas tänavad politseilt üle ja toovad Aafrikale omase vägivalla euroopalikku keskkonda. (STT-BNS-UU)