Migrandid löövad seni turvalisena tundunud Põhjamaa elu pea peale

Maailm,
©Scanpix
Rootsi politsei

Migrantidega seotud vägivallalaine tuleb aina lähemale – olukord on muutunud hulluks nii Rootsis kui ka Soomes. Iltalehti kirjutab Delfi vahendusel, et Rootsi on ainus riik Euroopas, kus alates 21. sajandi algusest on tulistamissurmade arv suurenenud.

Rootsi kuritegevuse ennetamise nõukogu Brå hiljutine uuring püüab leida selle kasvu põhjuseid ning jõuab õige pea migrantideni, kus surmaga lõppeva vägivalla peamisteks põhjusteks on ebaseaduslik uimastiturg ja kuritegelikud jõugud.

Rootsi politseijuht Anders Thornberg põhjendab vägivalda lõhestunud kogukondadega linnapiirkondades, mis kannatavad sotsiaalsete ja majanduslike probleemide all. Rootsi politsei hinnangul on riigis praegu 60 piirkonda, kus peamine elanikkond sündis väljaspool Rootsit või kellel on välismaised vanemad. Thornbergi sõnul on see puuduliku integratsiooni tulemus.

Helsingis töötava immigratsiooni ja integratsiooni eriuurija Pasi Saukkonen nõustub Thornbergiga – ka tema arvates on kõige probleemsemad piirkonnad just need linnaosad, kus elab palju sisserändajaid.

Helsingi politsei inspektor Markku Heinikari sõnul leidub ka Helsingis kuritegelikke rühmitusi, kuhu kuulub välismaalasi. Heinikari ütleb, et rühmitustel on sageli kindlad omadused, näiteks koosnevad välismaise päritoluga kuritegelikud rühmad sama riigi päritoluga inimestest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused