Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Migrandilembeline Saksamaa on hädas Poola kaudu Valgevenest tulevate migrantidega

-
20.10.2021
Valgevenest Saksamaale jõudnud migrandid.
© Scanpix

Saksamaa ei soovi Valgevene hübriidsõja tulnukaid oma riiki, kuid jätkab samas migrantide pärast muretsemist, mis laias laastus tähendab, et neile jäetakse ikka tee lahti.

Saksa siseminister Horst Seehofer teeb kolmapäeval teatavaks plaani, kuidas peatada illegaalne sisseränne Poolast.

Saksa võimude teatel on augustist alates registreeritud umbes 4500 ebaseaduslikku piiriületust. Tulijad on peamiselt inimesed Süüriast ja Iraagist, kes on lennanud Valgevenesse lootusega Poola kaudu Euroopa Liitu pääseda.

Seehofer tutvustab plaane iganädalasel valitsusistungil ja see järel tehakse need pressikonverentsil avalikkusele teatavaks. Siseministeeriumi pressiesindaja Steve Alter ütles teisipäeval, et Saksamaa on pakkunud Poolale abi täiendavate piirvalvurite näol ja logistilist tuge riigi saabunud migrantide majutamiseks.

Saksamaa ja teised EL-i riigid on toetanud Poola püüdeid tugevdada piiri Valgevenega, kuid Berliinile teeb muret ka piirilt tabatud migrantide humanitaarolukord.Poola piirivalve nurjas möödunud ööpäeval üle 420 migrantide katse tulla ebaseaduslikult üle Poola-Valgevene piiri, teatas kolmapäeval piirivalveteenistus.

“Möödunud ööpäeval, 10. oktoobril, tõrjuti Poola ja Valgevene piiril 424 ebaseadusliku piiriületuse katset. Võeti kinni kuus ebaseaduslikku migranti – viis Iraagi kodanikku ja üks Süüria kodanik,” ütles piirivalve.

Migrantide piiriületuskatsetele kaasaaitamise eest võeti kinni neli isikut – Poola, Süüria, Iraani ja Palestiina kodanik.

Aasta algusest alates on selliseid ebaseaduslikke piiriületuskatseid registreeritud umbes 10 000, neist ligi 4000 septembris. Poola korrakaitsejõudon kinni võtnud umbes 1500 ebaseaduslikku migranti.

Leedu piirivalvurid tõrjusid viimase ööpäevaga tagasi 55 migranti, kes püüdsid Valgevenest ebaseaduslikult riiki tulla, teatas kolmapäeva hommikul piirivalveteenistus. Esmaspäeval oli selliseid migrante 149.

Piirivalve teatel ei tulnud piirivalvuritel ja neid abistavatel sõduritel kasutada relvi, erivahendeid ega füüsilist jõudu.

Selle aasta jooksul on Valgevenest üle piiri Leetu jõudnud ligi 4200 peamiselt Iraagist pärit migranti.

Läti piirivalvurid ei lasknud teisipäeval 22 inimesel ebaseaduslikult Läti-Valgevene piiri ületada, teatas kolmapäeval piirivalveamet BNS-ile. Alates 10. augustist on Valgevene piirilt tagasi saadetud 1807 ebaseaduslikku migranti.

Alates piirialadel eriolukorra kehtestamisest 11. augustil on Läti lubanud humanitaarkaalutlustel riiki 50 illegaali, ebaseadusliku piiriületuse eest on kinni peetud 402 inimest. (AP-AFP-BNS)