Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Migrante tõrjuvad Tuneesia araablased on euroliberaalide arvates rassistid

-
07.03.2023
Selline ebaseaduslik ränne on rohkem turismi moodi. Migrandid Tuneesias.
© Scanpix

Liberaalse maailma tegemistes on alati midagi naiivset, mis viib lõpuks nende kaotuseni, olgu see siis põgenemine Afganistanist koos vikerkaarelipuga või suutmatus tõhusalt Ukrainat abistada (sõda on kestnud aasta, kuid lõppu pole näha).

Järjekordseks näiteks on sündmused Tuneesias, mis on liberaalse maailma tagajalgadele püsti ajanud. Kõlavad taas tüüpilised vasakliberaalsed süüdistused, kuid unustatakse paar tõsiasja – seal pole valgeid mängus, vaid vastakuti on araablastest põlisrahvas ja neegritest migrandid. Samas aga sõuavad Euroopa poole ka tuneeslased ise.

Siin lisandub veel üks moment ajaloost: suurimad orjakaupmehed olid araablased, kes vedasid Ida-Aafrikast Araabia poolsaarele arvukalt neegerorje.

Seega ei mahu Tuneesias toimuv tavalistesse liberaalide “rassismi”- raamidesse ning süü aetakse riigi presidendi kaela. Samas aga väljendab too ilmselt suurema osa kodanike meelsust, sest Vahemere lõunakalda maadel on kõrini läbi nende maa tormavatest hordidest, kes teevad seda nii ebaseaduslikult kui veel saab.

Liberaalide halb unenägu oli ka hiljutised rahutused Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus mustad põliselanikud ajasid jõuga välja mustanahalisi naaberriikide võõrtöölisi – no kuidas saab liberaal süüdistada neegrit, kes ei taha teist omasugust? Siis kasutati “võõraviha” süüdistust, kuigi LAV-i enda mustanahalised elavad suures vaesuses ja töötuse protsent on kõrge.

Uudis ise räägib täpsemalt: “Maailmapank peatas kõnelused tulevase koostöö üle Tuneesiaga pärast riigi presidendi Kais Saiedi immigrantidevastaseid kommentaare, selgus uudisteagentuuri AFP ajakirjanike nähtud sõnumist.

Sõnumis ütles panga ametist lahkuv president David Malpass, et Saiedi väljaütlemised on vallandanud riigis “rassilistel alustel tagakiusamise ja isegi vägivalla”, millega seoses lükati olukorra hindamiseks edasi kavandatud kohtumine Tuneesia esindajatega.

Ligi 300 inimest lendas laupäeval erilendudega Tuneesiast Malisse ja Elevandiluurannikule, kartes vägivallalainet pärast president Kais Saiedi sõnavõttu migrantide vastu.

Saied andis eelmisel kuul ametnikele korralduse rakendada kiiresti meetmeid ebaseadusliku migratsiooni ohjeldamiseks, väites, et käimas on “kuritegelik vandenõu” Tuneesia demograafilise olukorra muutmiseks.

Saied väitis, et migrandid on seotud enamiku kuritegudega selles Põhja-Aafrika riigis. See tõi kaasa migrantide vallandamisi, väljasaatmisi ja vägivalla nende vastu. Ametlikel andmetel on Tuneesias umbes 21 000 dokumentideta migranti teistest Aafrika riikidest.”

Päris kindlasti toob ebaseaduslik massimigratsioon kaasa kuritegevuse kasvu, sest tööhõivet nende puhul ju eriti pole, kuna nad tahavad edasi Euroopasse minna, Vahemere lõunakaldale takerdudes aga võivad nad hätta jääda ja kuritegelikule teele pöörata. Oluline on ka see, et migrandid on dokumentideta – milline normaalne riik üldse selliseid tahaks, eriti kui pühasõdalased liiguvad mööda rändemarsruute?

Seega pole Tuneesias praegu tegu mitte presidendi või ühiskonna pahatahtlikkusega, vaid migratsiooniprotsessid ongi kokku jooksnud. Ehk tunnistaks seda ka liberaalne Euroopa, selle asemel et araablasi, kes ise ka Euroopa lihapotte noolivad, rassistideks tembeldada.

Uued Uudised