Migratsiooni karm pale: riigid ei suuda ise oma lahkujaid talitseda

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Kesk-Ameerika migrandid asuvad lihtsalt jalgsi teele, teades, et kuskil põhja pool olevat kergem elada.

Kui üks riik teatab, et ei saa hakkama ei kodumaalt lahkuda soovijatele normaalse elu tagamise ega ka nende vaoshoidmisega, kui neid mujal vastu ei võeta, siis ei saa rääkida normaalsest omariiklusest.

Honduras president Juan Orlando Hernández hoiatas esmaspäeval, et riiki võivad jääda oma 70 000 Ühendriikidesse pürgivat migranti seoses Mehhiko ja USA võimude viimase aja jõuliste meetmetega ebaseadusliku sisserände vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meie jaoks on see väga riskantne teema. Me ei suudaks sellise olukorraga toime tulla,” hindas president. Hernández kommenteeris olukorda pärast kohtumist USA sisejulgeolekuministri kohusetäitja Kevin McAleenaniga Washingtonis.

See tähendab, et Honduras ei suuda oma inimestega hakkama saada isegi siis, kui nad otsustavad kodumaale jääda. Tegu on juba 1821. aastal loodud riigiga.

Samas kutsub 1957. aastal loodud Aafrika riik Ghana kodumaale tagasi Ameerikaase viidud neegerorjade järglasi ning paljud ongi sinna juba elama läinud.

Migratsioon sõltub väga palju riikide ja rahvaste võimest olla vaba ja iseotsustaja. Paljud Kolmanda maailma riigid pole suutnud sellega toime tulla – näiteks 1804. aastal loodud mustade riik Ameerikas Haiti rabeleb ühest verisest kriisist teise.

One commentOn Migratsiooni karm pale: riigid ei suuda ise oma lahkujaid talitseda

  • Avatar

    Kui mõned riigid ei suuda juba pikemat aega ise enda territooriumi haldamise ja valitsemisega toime tulla, siis leian, on õigustatud nende okupeerimine võimekama riigi poolt, kel jagub võimekust seal korda majja lüüa, et nõndaviisi tagada naaberriikide normaalne funktsioneerimine. ÜRO hoidku sellise juhul oma mokk maas või tagagu kord. Või saatku end ise laiali. See organisatsioon hakkab juba järjest kahjulikumaks muutuma vana maailma jaoks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused