Migratsiooni tagajärjed: Soomes on inimkaubandus järsult kasvamas

Maailm,
©UU
Helsingi linnapildis on sisserändajad tavalised. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste kaasautor Soomest Paul Oja kirjutab sellest, et põhjanaabrite juures kasvanud inimkaubanduse ohvriteks on peamiselt sisserändajad.

“15. jaanuari Iltalehti artiklis avaldab reporter Mika Koskinen ärevakstegevaid andmeid inimkaubanduse hoogustumisest Soomes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soomes on olemas selline organisatsioon nagu Inimkaubanduse ohvrite abi. See tegutseb aastast 2006 Immigratsiooniameti alluvuses koos Joutseno vastuvõtukeskusega ning sellel on filiaalid Lappeenrannas, Helsingis ja Oulus.

Inimeste salaveoga Soome on seotud sundtöö toitlustusettevõtetes, ehituses ja koristajatena. Inimkaubanduse ohvreid sunnitakse ka kerjama või muid kuritegusid tegema. Mõningal määral kasutatakse neid ära perede koduabilistena või talutöödel. Omaette sektor on veel sundabielud ja nendega seostuv koduvägivald.

Kui organisatsiooni teenuseid kasutas 2017. aasta lõpuks 322 inimest, siis 2019 lõpuks oli neid juba 676 ehk üle kahe korra rohkem.

Immigratsiooniameti vaneminspektor Katri Lyijynen leiab, et nähtus ise ei ole kasvanud sama kiiresti kui ilmsiks tulnud juhtude arv. Oma mõju on ka asjaolul, et tõusnud on inimeste teadlikkus ja informeeritus.

Siiski on oluliseks põhjuseks ka asüülitaotlejate voog Soome, mis oli eriti suur aastal 2015. Inimkaubanduse ohvrite seas ei ole Soome kodanikke. Võõrale maale ja võõrastesse oludesse sattunud asüülitaotlejaid on eriti lihtne ära kasutada.

Siinkirjutaja meelt jäi vaevama küsimus – mis võiks olla sisserändajate voolu põhjuseks? Kas sellele oskaks ehk vastata sisserännupoliitikat planeeriv ja teostav punaroheline Soome valitsus?”

Allikas: Iltalehti

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused