Miks peaks eestlased austama valitsusjuhti, kes valituks saades tänas “seltsimehi”?

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Riik, kus lehvib ohtralt punalippe, ei ole Venemaale tõesti enam ohtlik. Pilt on illustratiivne.

Kogu Mart Helme ründamise tuhinas on liberaalid jätnud kahe silma vahele selle, millest kogu jutt saates “Räägime asjast” üldse alguse sai.

Õnneks aitab seda selgitada rahvusringhääling. “Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) volikogu valis pühapäeval erakonna peaministrikandidaadiks transpordi- ja sideministri Sanna Marini,” kirjutas ERR 8. detsembril. “Head seltsimehed, ma olen oma ülesannete kõrgusel,” kinnitas Marin.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle kohta kirjutab sotsiaalmeedias tabavalt kommenteerija Jaanus: “Uus Soome peaminister kasutas sõna “seltsimees”, mida ei kasutata enam isegi Venemaa poliitikas mujal kui Gennadi Zjuganovi poolt juhitud Kommunistliku Partei kongressil, Hiina valitsuses, ja paljutähenduslikult ka Põhja-Koreas. Igale eestlasele, kes mäletab ja teab oma maa ja rahva ränka ja valu täis ajalugu, on “seltsimehed” ülima ohu märk. Niisiis – Soome on koos oma uussotsialistliku valitsuse “seltsimeestega” muutunud eestlastele sõbralikust maast ohtlikuks maaks.”

Oma postituses “Tänase võltsskandaali valguses…” ütleb kommentaator: “Mina eraisikuna, EV kodanikuna, Eesti Vabariigi vabadusvõitlejate järeltulijana leian, et uus Soome peaminister Sanna Marin on oma esimest kõnet sõnaga “seltsimehed” alustades solvanud kogu Eesti rahvast. Sest Eesti rahvast tapsid needsamad bandiidid, keda nimetatakse sõnaga “seltsimehed”, oma kodus soojas voodis, kodutalu õuel ja kodumetsas, maanteel ja vallamaja taga. Needsamad Sanna Marinile nii kallid “seltsimeesteks” hüütavad kurjategijad vägistasid sõja ajal meie naisi, röövisid ja põletasid meie kodusid. Needsamad “kallid seltsimehed” küüditasid Eestlasi kümnete tuhandete kaupa NL aladele nälga surema ja vangilaagritesse tapale! Soome uue peaministri “seltsimehed” andsid koos soomlastega punaväe vastu võidelnud Eesti mehed tapmiseks NL välja, samuti need, kes põgenesid punaterrori eest Eestist Soome vendade juurde, et sealt abi ja kaitset leida.”

Ta lisab, et suure osa soomlaste meeleolud Mart Helme väljaöeldu suhtes on positiivsed. Peamine arvamus on: Mart Helme ütles välja tõe, mida me ise pole julenud!

Selleks, et mitte saada osatatuks eestlaste poolt, tulnuks hoopiski soomlannal vältida postsovjetlikku kõnepruuki. Seda enam, et paljud soomlased marsivad Soomes kommunistlike punalippude all, mida Eestis enam isegi venelaste hulgas ette ei tule.

6 commentsOn Miks peaks eestlased austama valitsusjuhti, kes valituks saades tänas “seltsimehi”?

 • Avatar
  EV kodanik.

  Tõsi, Soomes suhtuti ja suhtutakse sotsialismi ja seltsimeeste poolt lubatud maapealse paradiisi saabumisse palju tõsiusklikumalt kui seda tehti näiteks sõjajärgses Nõukogude Liidus, rääkimata Eesti NSV-st. Siiski on aastakümnete jooksul juurutatud sõna toveri (seltsimees) tänapäeva Soomes tavakasutuses juba palju malbema tähendusega kui see oli Ida-Saksamaal või sovjettidel.

 • Avatar
  Margus Peterson

  kuulake üle vikerraadiost tänane päevaintervjuu kaja kunnasega. tema väitel seisab soome valitsusel homme
  ees umbusaldushääletus. põhjus – isis-e “tütred”, keda “pikisilmi” koju “oodatakse” . . .

 • Avatar

  Mingisugusest Alekseist on juba eestlane Alexey saanud. Kui lihtsalt kõik käib.?

 • Avatar

  @Urmas Uustal – Tutvu lähemalt Venemma ->NSVL ajalooga ja partei-parteilaste muutumisega sotsist kommuks! Sisuliselt samad asjad ju!

 • Avatar

  @Urmas Uustal – kui vahet teha siis alustaks sellest, et “kommud” ISE on oma sõnades öeldnud, et diskrediteeritud sõna kommunist/ism tuleb asendada neutraalsema terminiga sotsialist/ism. Seega on tänapäeval ENAMUS sotsialiste just nende kommuide mantlipärijad moodsad sotsid. Vahet aitab teha partei poolt kasutatud värvid.
  Kui kasutusel on peamiselt punane ja veel koos punase lillega (üldjuhul nelk) siis on 100€ tegu just nimelt kommunistlikult/bolsevistlikult meelestatud parteiga.
  Teine teema on aga rahvussotsialistid – see on kahjuks liberaalse propaganda poolt pea saatana kehastuseks kuulutatud termin.
  Oma olemuselt ja partei ideoloogia kohaselt on näiteks EKRE päris rahvussotsilistlik partei ja Jumal tänatud selle eest.
  Enne kui mõned siin kaagutama tulevad soovitaks aga MÕISTED selgeks teha – mis asi on sotsialism (ka natsionaal) ja mis asi on fashism.
  Hetkel on aga AINULT rahvus/natsionaal/sotsialism see mis suudaks päästa VALGE EUROOPA ja sellega koos ka Eesti Rahva hävingust.

 • Avatar

  Lõpuks ometi ka artikli näol lahti seletatud kuidas asjad tegelikult on (oli)
  Kas see ka punakummardajate kõrvu jõuab, vaevalt- need indiviidid on punapimedusega ju löödud

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused