Miks peaks eestlased austama valitsusjuhti, kes valituks saades tänas “seltsimehi”?

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Soome tänavatelgi on näha, kui äärmuslikke ideid propageeritakse. Pilt on illustratiivne.

Kogu Mart Helme ründamise tuhinas on liberaalid jätnud kahe silma vahele selle, millest kogu jutt saates “Räägime asjast” üldse alguse sai.

Õnneks aitab seda selgitada rahvusringhääling. “Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) volikogu valis pühapäeval erakonna peaministrikandidaadiks transpordi- ja sideministri Sanna Marini,” kirjutas ERR 8. detsembril. “Head seltsimehed, ma olen oma ülesannete kõrgusel,” kinnitas Marin.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle kohta kirjutab sotsiaalmeedias tabavalt kommenteerija Jaanus: “Uus Soome peaminister kasutas sõna “seltsimees”, mida ei kasutata enam isegi Venemaa poliitikas mujal kui Gennadi Zjuganovi poolt juhitud Kommunistliku Partei kongressil, Hiina valitsuses, ja paljutähenduslikult ka Põhja-Koreas. Igale eestlasele, kes mäletab ja teab oma maa ja rahva ränka ja valu täis ajalugu, on “seltsimehed” ülima ohu märk. Niisiis – Soome on koos oma uussotsialistliku valitsuse “seltsimeestega” muutunud eestlastele sõbralikust maast ohtlikuks maaks.”

Oma postituses “Tänase võltsskandaali valguses…” ütleb kommentaator: “Mina eraisikuna, EV kodanikuna, Eesti Vabariigi vabadusvõitlejate järeltulijana leian, et uus Soome peaminister Sanna Marin on oma esimest kõnet sõnaga “seltsimehed” alustades solvanud kogu Eesti rahvast. Sest Eesti rahvast tapsid needsamad bandiidid, keda nimetatakse sõnaga “seltsimehed”, oma kodus soojas voodis, kodutalu õuel ja kodumetsas, maanteel ja vallamaja taga. Needsamad Sanna Marinile nii kallid “seltsimeesteks” hüütavad kurjategijad vägistasid sõja ajal meie naisi, röövisid ja põletasid meie kodusid. Needsamad “kallid seltsimehed” küüditasid Eestlasi kümnete tuhandete kaupa NL aladele nälga surema ja vangilaagritesse tapale! Soome uue peaministri “seltsimehed” andsid koos soomlastega punaväe vastu võidelnud Eesti mehed tapmiseks NL välja, samuti need, kes põgenesid punaterrori eest Eestist Soome vendade juurde, et sealt abi ja kaitset leida.”

Ta lisab, et suure osa soomlaste meeleolud Mart Helme väljaöeldu suhtes on positiivsed. Peamine arvamus on: Mart Helme ütles välja tõe, mida me ise pole julenud!

Selleks, et mitte saada osatatuks eestlaste poolt, tulnuks hoopiski soomlannal vältida postsovjetlikku kõnepruuki. Seda enam, et paljud soomlased marsivad Soomes kommunistlike punalippude all, mida Eestis enam isegi venelaste hulgas ette ei tule.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused