Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mitte-terrorism Prantsusmaal: Lyoni lähedal sai afgaani noarünnakus üks surma ja kaheksa viga

-
01.09.2019
Politseinikud sündmuskohal.
© Reuters/Scanpix

Üks uusnormaalne uudis teatab noarünnakust Prantsusmaal, kus “kangelaseks” on afgaanist varjupaigataotleja, kuid terroriaktiks rünnakut ei peeta.

Prantsusmaal Lyoni linna lähedal sai laupäeval noarünnakus surma 19-aastane noormees  ja vigastada veel kaheksa inimest, neist kolm tõsiselt, teatasid kohalikud võimud.

Veretöö Prantsusmaa kaguosas Villeurbanne’i linnas leidis aset kella 16.30 paiku metroojaama juures.

Politsei teatel võeti ründaja kinni. Ta on 33-aastane Afganistani kodanik, kes oli taotlenud Prantsusmaal asüüli ja ootas võimude otsust.

Politsei teatel oli mees andnud vastuolulisi ütlusi, kuid tundub, et tegemist ei olnud terrorirünnakuga. Esialgu teatati kahest ründajast, kuid politsei täpsustas hiljem, et kinnivõetu tegutses üksi.

Parameedikud andsid sündmuskohal abi veel 20 inimesele, kes olid šokis. Sündmuskohal käis ka Lyoni linnapea, endine siseminister Gerard Collomb.

Mullu mais plahvatas Lyoni kesklinnas pagaripoe ees pakipomm, vigastades kergelt 14 inimest. Teo tunnistas üles radikaliseerunud noor alžeerlane, kes peeti kinni kolm päeva hiljem.

Prantsusmaa suuruselt kolmas linna oli seni jäänud puutumata terrorirünnakute lainest, milles on 2015. aastast saadik tapetud 251 inimest. (AFP-AP-BNS-UU)