Mõistus naaseb: Kreeka tahab põgenikke meretaraga peatada

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Lesbose saare kreeklased protesteerivad migrandilaagrite vastu.

Kreeka valitsus plaanib kasutada ujuvbarjääri, et põgenike Türgist Kreeka saartele jõudmist takistada.

Kaitseministeerium kutsus erafirmasid tegema pakkumusi 2,7 kilomeetrise meretara ehitamiseks, selgub Kreeka riigihangete registrist. Barjääri rajamise tähtaega ei täpsustatud.

Tara oleks 50 sentimeetri kõrgune ja projekti hinnanguline maksumus on 500 000 eurot, sealhulgas neli aastat hooldust.

“Seda hankemenetlust viib läbi kaitseministeerium, ent see on tsiviilotstarbeline. See on sarnane menetlusele, mida kasutati põgenikke ja migrante võõrustavate laagrite varustuse hankimiseks,” ütles valitsuse ametnik.

Kreeka paremtsentristlik valitsus on lubanud rändekriisi lahendamisel karmima joone võtta ja luua kinnipidamiskeskusi migrantidele, kelle asüülitaotlus tagasi lükatakse, ning kiirendada väljasaatmisi.

Mullu jõudis Kreeka saartele pea 60 000 põgenikku, ehk kaks korda enam kui aasta varem. Põgenike arvu kasv on viinud Kreeka saarte põgenikelaagris tõsise ülerahvastatuse probleemini. (AP-BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused