Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Moskva kohus mõistis süüdi politsei poolt kinni nabitud nähtamatu mehe

-
23.12.2021
Nähtamatu mees täna ja sajand tagasi

Tverskoi rajooni kohus trahvis täna 10 tuhande rublaga mustkunstnikku Ivan Kotelnikovi selle eest, et too piketeeris 17. detsembril Punasel väljakul, käes plakat „Rohkem fookuseid Kremlis!“. Artist kandis nähtamatu mehe kostüümi: peas oli tal ätel ja pea asukohas tühjus, umbes nagu Herbert Wellsi tuntud romaanis. Politseinikud konfiskeerisid kostüümi, mees muutus seetõttu nähtavaks ja pandi kohe raudu.

Ajal, kui Venemaa president Vladimir Putin andis oma elu sõjakaima iga-aastase pressikonverentsi, maksti tema solvamise eest kätte Tšukotkal, kus Anadõri linnakohus trahvis kohalikku elanikku 100 tuhande rublaga Dmitri Artikulovi selle eest, et too kasutas WhatsApp’is sõna „h..lo“, mida peetakse rahva poolt spetsiaalselt Vladimir Putini aadressil kasutatavaks eksklusiivseks solvanguks.

Tšuktšimaa elanik kasutas sõna „hu..o“ kahel korral ja suure algustähega. Kohtuekspert-filoloog väidab oma kohtule esitatud järelduses: „sõna h..lo“ väljendab lugupidamatust Venemaal riigivõimu teostatavate organite vastu“, Artikulov ise väitis kohtus, et ta pidas silmas mitte organeid, vaid Venemaa presidenti isiklikult.

Nii see summa kümnekordistuski, aga pole hullu: Tšukotkal ju kaevandatakse teemante ja Roman Abramovitš, kes sai äsja Portugali kodanikuks, ei jõudnudki kõiki kalliskive välja vedada.

Ivan Makarov