TÄIENDATUD: Moslemite väärkohtlemist tauninud islamist põrutas Melbourne’is rahva sekka

Bourke Street, Melbourne, 20.01.2017

Austraalias Melbourne’i linnas sõitis 20.12.2017 sõiduauto sihilikult rahva sekka. Kuigi Victoria osariigi politsei juht ütles, et kinnipeetud autojuhil ja tema kaaslasel pole tuvastatud varasemaid sidemeid terrorivõrgustikega, viitab juhtunu väga selgelt terrorismile.

Autot juhtinud 32-aastane mees ja tema kaasosaline, 24-aastane mees, olid afgaani päritolu Austraalia kodanikud ja neil oli kaasas kott nugadega. Mõlemad on kinni peetud ning uurimine käib. On teada, et tegu oli ka narkootikumide tarbijatega.

Vahejuhtum leidis aset Melbourne’i kesklinnas Flinders Streeti rongijaama lähistel umbes kell 16.40, teatas politsei.

Ühtedel andmetel (AFP) on surma saanud kolm ja vigastada 20 inimest. Paljud uudistekanalid aga räägivad, kolmest kriitilises seisus ohvrist. Tunda on, et peavoolu meedia üritab kujutada olukorda “muretumalt” kui see tegelikult on. Nüüdseks on selgunud, Austraalia ametnike kinnitusel, et autojuht, 32-aastane Afganistani juurtega Austraalia kodanik sooritas rünnaku eesmärgiga maksta kätte “moslemite väärkohtlemise” eest. Autojuht oli saabunud Austraalisse nn sõjapõgenikuna. Ta tarbis ka uimasteid.

Sky News Australia teatas pealtnägijatele tuginedes, et inimeste sekka sõitnud valges linnamaasturis istus kaks meest ning nad ei püüdnud autot aeglustada. Auto peatas lõpuks tõkkepost. Vigastatute hulgas on ka 9 välismaalast. Välismaalastest ohvrid on pärit Lõuna-Koreast, Hiinast, Itaaliast, Indiast, Venezuelast, Iirimaalt ja Uus-Meremaalt.

AFP-BBC

FOTO: AFP/Scanpix, pilt on illustreeriv

Kommentaarid