Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Moslemite poolt vägistatud Hollandi naispoliitik sooritas enesetapu

-
11.08.2018
Willie Dille
© kuvatõmmis

Hollandis leidis neljapäeval aset traagiline sündmus, kui Haagi linnavolikogu liige, Geert Wildersi juhitavasse Vabadusparteisse (PVV) kuulunud Willie Dille sooritas enesetapu.

Paar päeva enne oma surma postitas Dille Facebook’i videoklipi, milles ütleb, et 2017. aasta märtsis langes ta grupivägistamise ohvriks ja vägistajateks olid moslemid. Dille sõnul kästi tal rünnaku osas suu pidada. Videos ütleb Dille: „Mina lõpetan. Palun andestust oma perekonnalt, aga ma ei suuda enam.“

Videos väidab Dille, et rünnaku korraldas Arnoud van Doorn, endine PVV liige, kes hiljem võttis omaks islamiusu ja astus Hollandi islamipartei PvdE liikmeks.

Praeguseks on video Facebook’ist juba maha võetud.

Politsei sõnul said nad 2017. aastal vihje Dille võimaliku vägistamise kohta ja selle põhjal toimus Dillega ka mitu vestlust, kuid naine ei soovinud politseile avaldust esitada. Prokuratuuri sõnul ei olnud neil siis ega ole ka praegu piisavalt tõendeid uurimise alustamiseks. Van Doorn eitab igasugust seost Dille rünnakuga ja ütleb, et kaalub isegi avalduse esitamist solvamise ja hea nime kahjustamise eest.

PVV juht Geert Wilders ja teised partei liikmed on Dille surmast sügavalt šokeeritud ning palunud pärast juhtumit ja videoklipi ilmumist inimeste mõistvale suhtumisele.

„Willie’st on nüüd maalitud pilt nagu oleks ta olnud ebastabiilne ja häiritud hulluke, kuid nii see päris kindlasti ei olnud. Nii sõbrad kui vaenlased võivad kinnitada, et Willie oli raudne naine, kes ei lasknud end hulluks ajada,“ teatas PVV oma avalduses.

Allikad: NOS, AD, GreenStjil

Tõlkis ja refereeris Triin Van Doorslaer