Muelleri “kiusukomisjon”: mingit salajast kokkumängu Venemaaga ei tuvastatud

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Donald Trump

USA justiitsminister William Barr avaldas kokkuvõtte eriprokurör Rober Muelleri uurimisraportist, mis kinnitab, et president Trumpi kampaaniameeskonnal ei olnud 2016. aasta valimiskampaania ajal kokkumängu Venemaaga.

„Erikomisjon saatis välja enam kui 2800 kohtukutset, väljastas ligi 500 läbiotsimisorderit, komisjoni käsutuses oli enam kui 230 salvestust, väljastati 50 orderit telefonikõnede jälgimiseks, tehti 13 järelpärimist välisriikide valitsustele ja kuulati üle enam kui 500 tunnistajat.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Erikomisjoni uurimine ei tuvastanud, et Trumpi kampaaniameeskond või ükski sellega seotud isik oleks teinud salajast koostööd Venemaaga või oleks saanud juhiseid Venemaalt eesmärgiga mõjutada 2016. aasta USA presidendivalimisi,“ seisab kokkuvõttes.

„Erikomisjoni uurimine leidis, et 2016. aasta valimiste ajal toimus Venemaa poolt kaks olulist mõjutamiskatset. Esimene neist oli Venemaal asuv internetiuuringute agentuur Glavset (või IRA), kelle eesmärgiks oli levitada USAs valeinfot ja viia läbi infooperatsioone sotsiaalmeedias, et tekitada ühiskonnas lahkhelisid ja seeläbi ka sekkuda valimistesse. Kuid nagu eespool mainitud, ei leidnud erikomisjon, et ükski USA kodanik või Trumpi kampaaniameeskond või kaastöötaja oleks osalenud IRA vandenõus või teinud nendega teadlikult koostööd, kuid erikomisjon on esitanud seoses nimetatud ettevõtmisega süüdistuse tervele hulgale Venemaa kodanikule ja isikule,“ nimetab kokkuvõte.

„Teiseks olid Venemaa valitsuse katsed viia läbi häkkimisi, et koguda ja levitada teavet valimiste mõjutamiseks. Erikomisjon tuvastas, et Venemaa valitsusel õnnestus häkkida arvutitesse ja saada oma valdusesse e-kirju inimestelt, kes olid seotud Clintoni kampaaniaga ja demokraatliku partei organisatsioonidega ning levitasid neid kirju avalikult erinevate vahendajate kaudu, muuhulgas ka WikiLeaksi kaudu. Sellega seoses esitas erikomisjon kriminaalsüüdistuse mitmetele Venemaa sõjaväe ohvitserile USA arvutitesse häkkimise eest eesmärgiga mõjutada valimisi. Kuid nagu eespool mainitud, ei leidnud erikomisjon, et ükski USA kodanik või Trumpi kampaaniameeskond või kaastöötaja oleks osalenud vandenõus või teinud Venemaa valitsusega selles osas koostööd, ehkki Venemaaga seotud isikud üritasid korduvalt Trumpi kampaaniasse sekkuda.“

Raporti teine osa on seotud süüdistusega õigusemõistmise takistamises. Komisjon jättis siin lõpliku otsuse langetamata, kuna hetkel ei ole leidnud kinnitust, et presidendi tegevust võiks näha õigusemõistmise takistamisena „Ehkki raportis ei järeldata, nagu oleks president Trump tegutsenud seadusvastaselt, ei vabastata teda ka veel süü alt,“ seisab kokkuvõttes.

Erikomisjoni otsus jätta see küsimus lahtiseks, tähendab, et lõpliku otsuse peab langetama justiitsminister. Barr on aga juba teatanud, et mingit taksitamist uurimisele samuti ei olnud.

Allikas: Townhall

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused