Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Multikultuurne Rootsi vaevleb autopõletamiste laines

-
08.10.2019
Rootsi argipäev.
© Reuters/Scanpix

Kodusõja-laadne kaos Rootsis kestab – Stockholmis Märstas põles nädalavahetusel paarkümmend autot ja kohalikus juuksuriäris plahvatas pomm. Üle riigi aga põletati umbes poolsada autot.

Rootsi politsei teatas esmaspäeval, et Stockholmi Märsta linnaosas põles öösel 19 autot. Esimesed teated autode põlemiste kohta tulid kell pool kaks pühapäeva öösel. Plahvatus aga leidis aset Tinghallavägenis asuva juuksuriäri ees.

Politsei sõnul pole autopõlengu ja pommiplahvatuse vaheline seos teada ning kahtlustatuna pole kedagi arreteeritud. Plahvatuskoht asub aga piirkonna lähedal, kus ka autod põlesid.

PT-Media teatas politsei andmetele viidates, et Rootsis põles nädalavahetusel vähemalt 50 autot.

Pühapäeval kell 00.30 hävis Södertäljes ligi 10 autot. Tulekahju oli Geneta rajoonis.
Kell 7.30 pandi Tyresös põlema 7–8 autot. Tuli levis kõrvalseisvatesse autodesse, mille tagajärjel need hävisid.

Landskronas Norrestadi linnaosas süüdati kell 03.40 üks auto ja tulekahju levis külgnevatele autodele nii, et kolm autot muutusid vanarauaks.
Oskarshamnis Furuvägenil pandi laupäeva õhtul kell 21.45 põlema üks auto ja kell 22.30 Ingenjörsvägenil vähemalt neli. Tuli levis naaberautodele, seega langes Oskarshamnis tuleroaks kümmekond autot.

Laupäeval pandi Huddinge lähedal kiirteel põlema mahajäetud auto.
Västeråsis pandi laupäeval kell 15.30 ajal Ritargatanil põlema üks auto.
Üks auto põles Saltvikenis laupäeval kell 9.50.

Stockholmis Hammarbyhamnis süüdati reede õhtul kell 21 põlema kaks autot.
Boråsis põles laupäeva õhtul ja pühapäeva hommikul kümmekond autot vähemalt kolmes erinevas tulekoldes.

PT-Media tuletab meelde, et Rootsis on tavaks korrutada tulekahjus hävinud autode arv kahega, märkides nii süüdatud autode arvu. See tähendab, et põlema pannakse üks auto ja tuli levib külgnevatele autodele, pannakse kirja kaks põlenud autot, kuigi tegelikult põleb tulekahjus ära näiteks viis autot.

Seekord Lundis ühtegi autot ei põlenud, kuid politsei kutsub inimesi üles pöörama tähelepanu sellele, kuhu nad oma autod pargivad. Kevadest saati on Lundi linnas olnud 32 tulekahju, mis on hävitanud kümneid autosid. Politseil pole vägivallatsejate kohta mingit teavet.

Eestlased peaks tõsiselt mõtlema – kas me ikka tahame siia sellist multikultiühiskonda? Sest kuigi Rootsis sellest ei räägita, on kuritegevuse üüratu kasv seotud vaid sisserände ja nn uusrootslastega. Kes ei hooli oma riigist ja rahvast, mõelgu vähemalt oma kalli auto peale.

Allikad: Fria Tider , PT-Media